Viasat Slingbox on seade neile, kes ei suuda elada ilma oma lemmiktelesaadeteta ja soovivad neid näha kõikjal maailmas, kus on internetiühendus.
Slingbox on seade, mis tuleb ühendada televiisori ja ruuteriga, et saada suvalises internetiühendusega arvutis oma koduseid kanaleid vaadata. Selle kasutamine on hämmastavalt lihtne. Ütleksin isegi, et geniaalselt lihtne. Slingboxi paigaldamine võtab manuaali abil aega vaid mõne minuti. Lisaks seadme juhtmetega ühendamisele tuleb paigaldada ka tarkvara arvutisse, kust oma koduseid telesaateid vaadata soovitakse. Ka tarkvarapaigaldus on täiesti harjumuspärane protsess.
Karbi külge tuleb ühendada kõigepealt video allikas, olgu see siis teler, satelliidituuner, DVD-mängija vms. Seejärel tuleb paigaldada infrapunasaatja nii, et selle abil oleks võimalik telerit juhtida, ning võrgujuhtmega ühendada Slingbox koduse ruuteri külge.
Slingboxi külge annab ühendada kuni kolm seadet, kuid infrapunasüsteem suudab juhtida vaid kahte. Kiitust jagaksin ka selle eest, et kõikide sisendsignaalide jaoks on olemas ka vastavad väljundid. See lubab paigaldada Slingboxi kodukinosüsteemi väheste uute juhtmetega.
Õnneks ei ole pärast seadme paigaldamist seda enam näppida vaja, kuna tegelikult näeb Slingbox üsna kole välja. Seega, kui juhtmed ühendatud, peitsin Slingboxi kuhugi teleri taha.
Ja kui ka tarkvara oli seadistatud, proovisin kohe üle interneti oma koduseid telekanaleid kaeda. Kõik töötaski nagu reklaamitud. Lihtne - sedasi peakski üks geniaalne leiutis töötama.
Lihtkasutajale pakub kindlasti rõõmu seegi, et SlingPlayer - tarkvara, mille abil pildi vaatamine arvutist töötab - seadistab signaali kvaliteeti automaatselt. Aeglase internetiühenduse korral langetab programm signaali kvaliteeti ning vastupidi. Sellesse protsessi võib siiski ka sekkuda ja näiteks keerata käsitsi kvaliteeti alla, et lasta teistel programmidel internetis selle võrra kiiremini töötada.
Kindlasti tasub silmas pidada, et kõige olulisem number on koduse internetiühenduse üleslaadimise kiirus, mis tavaliselt on tunduvalt väiksem, kui allalaadimiskiirus. Näiteks Elioni Kodu-ADSLi puhul on allalaadimiskiirus kuni 512 kbit/s, kuid üleslaadimiskiirus kuni 128 kbit/s.
Tüüpilise Eesti püsiühendusega ei saavuta te kindlasti kodusele telepildile lähedast kvaliteeti, kuid kaadrisagedus oli proovides väga sujuv ning kõik oluline pildilt eristatav, seega võib oma spordisaateid või uudiseid selle seadme abil kindlasti jälgida kõikjal, kus on selleks piisavalt kiire internet. Allalaadimiseks jaoks piisab vabalt ka poolemegabaidisest ühendusest.
Slingboxil on olemas koaksiaalkaabli liides, komposiitvideo pesa ning 3,5 mm stereohelisisend.
Slingboxi ühendamiseks sobib suvaline seade, millel on vastavad väljundid.
Slingboxi on seetõttu võimalik sobitada koduses meelelahutuskeskuses eri kohtadesse.
Ruuteri puhul ei ole oluline seadme tootja ega toote mudel, kindlasti töötavad ka kodumaiste teenusepakkujate pakutavad mudelid.
Vastuvõtuseadmeks sobib suvaline internetti ühendatud arvuti, kuid tasub jälgida, et allalaadimiskiirus oleks vähemalt kolmveerand megabaiti sekundis.
GPRS-ühendusega tekib väga tõenäoliselt raskusi.
Üsna inetut hallist plastmassist seadet ei ole pärast paigaldamist vaja näppida, seega võib selle kuhugi teleri või kapi taha ära peita.
Seadmega on kaasas valik juhtmeid, mille abil seda mitmesuguste seadmete külge ühendada.
Paraku ei ole see seade juhtmevaba, nagu on paljud selle konkurendid. See piirab kasutusvõimalusi ning korteris tuleb arvestada lisajuhtmetega.