Perefirma Padiselt väärtustab visadust ja jonni

Ain Alvela 29. august 2007, 00:00

Villersite pereisa ja Riitsinuse tegevjuht Väino Villers alustas köögiviljakasvatusega 1991. aastal ja kinnitab, et pole kogu selle aja üritanud oma tegemisi mingil moel reklaamida.

"Tegelikult on mul kõik aastad head olnud," kinnitab Villers. "Aga eks kõik raha, mis tuleb, läheb firmasse tagasi. Järgmisel aastal on tarvis porgandikasvatust edendada, maad tahavad parandamist."

Riitsinus on oma konkurendi Laheotsa talu naaber - majapidamiste maad asuvad kõrvuti. Vahe on selles, et Laheotsast teavad kõik, Riitsinusest aga vaid vähesed. Kuigi firmal on tänavu kartuli all 200 hektarit põldu, mis on Eestis tänavu üks suurimaid koguseid. Porgandikasvatuses aga ollakse kolmandal kohal.

"Eks ma ise tean oma kohta sessinatses maailmas, aga mulle on tähtis, et kana muneks ja muneks hästi," selgitab Villers oma vaateid elule.

Kuigi Väino Villers nimetab oma toodangule turustuskanalite leidmist närvesöövaks, tõdeb ta, et kõige vaevanõudvam põllumajandustootja töö on ikkagi kasvatamine, olgu siis tegu köögivilja või loomadega.

Villersi kreedo peitub veendumuses, et ega keegi müü tänapäeval niivõrd kaupa kui usaldust. Ja sellele tulebki äris rõhuda. Põllumees peab hingega oma asja ajama, olema järjepidev, et edukaks saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing