Ma ei blokeeri veeteed

Viktor Siilats 30. august 2007, 00:00

Äripäev avaldas 22. augustil artikli "Viktor Siilats blokeerib Haapsalus veeteed". Äripäev on avaldanud hulgaliselt navigatsioonialast väärinfot ja käinud suvaliselt ringi merenduse mõistetega.

Alustame pealkirjast. Veeteedeameti kirjaliku seisukoha järgi lõpeb avalik veetee Suur-Holmi sadama põhjapoolse sissesõiduga ning edasi on vaid Suur-Holmi sadamaala. Järelikult ei ole minul võimalik veeteed blokeerida, kuna seda veeteed pole seal olemas. Äripäev on avaldanud kaardi, mis justkui näitab laevatee olemasolu Haapsalu tagalahel. Sellist laevateed ei ole olemas.

Suur-Holmi sadamast lõunasse on mittelaevatatav ala, madal ning täis navigatsiooniohte. Olusid hästi tundev kohalik väikelaevnik võib seal ehk hakkama saada, aga väliskülaliste sinna meelitamine on vastutustundetu. Suur-Holmi sadamast lõunasse puudub igasugune navigatsioonimärgistus ja me oleme väikelaevnikke korduvalt hoiatanud sinna minemise eest. On ülimalt kahetsusväärne, et Äripäev toimib vastupidi.

Tänaseks peaks olema kõigile selge, et tööd ja investeeringud, mida Suur-Holmi sadam teeb, on igati seaduslikud ja kooskõlastatud nii kohaliku omavalitsuse kui ka veeteedeametiga. Palju kära tekitanud ujuvsild on vaid tühine osa nendest investeeringutest.

Kinnisvaraettevõte AS Haapsalu Jahtklubi on loa ja kooskõlastuseta, omavoliliselt asetanud vette, mida neile keegi kunagi pole eraldanud, ujuvsildu ja haalamispoisid, mis takistavad Suur-Holmi sadamasse sisenejatel turvaliselt manööverdada.

AS Haapsalu Jahtklubi ei ole jahtklubi, sest ta ei ühenda purjetajaid ega muid väikelaevnikke ega kuulu nendele. Ta ei ole ka sadam, sest et ta pole kunagi soovinud saada sadamaks "Sadamaseaduse" mõttes, pole kunagi taotlenud ei sadama nime ega akvatooriumi. Seega mõistete "jahtklubi" ja "sadam" kasutamine on lugejat eksitav.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing