Vastsed Euroopa meistrid Uve Poom ning Allan Pool, kes meeskonnana pea kaks ja pool aastat ühiselt väidelnud, olid oma viimase koos võisteldud võistluse võidu üle üliõnnelikud. Kogenud noormehed, kel selja taga aastaid väitluskogemust, pidasid meistrivõistluseid üheks raskemaks ja tugevama konkurentsiga võistluseks, sest läbida tuli seitse eelvooru, veerand- ja poolfinaalid ning finaal.
"Kuna Allan läheb nüüd Ameerikasse õppima, siis koos me paraku enam väidelda ei saa," selgitab Uve ja tõdeb, et ilmselt jäävad maailmameistrivõistlused tema plaanidest sel aastal seetõttu välja. "See oli paraku tõesti meie viimane turniir. Jumal tänatud, et võit tuli," lisab Allan lõbusalt.
Lisaks võidule annab noormeeste kinnitusel väitlus palju ka tulevikuks. "Väitlejad on tööturul nõutud ressurss, eriti poliitikas. Kui inimene on hea väitleja, siis on ta tõenäoliselt suuteline edukalt esindama ka enda ettevõtet või riiki," kinnitab Allan, ent tunnistab, et mingeid ambitsioone poliitikasse minna tal praegu küll pole.
Küsimuse peale, kas väideldes tuleb tihti ette enda põhimõtetega vastuollu minemist, vastavad nii Uve kui ka Allan ühest suust jaatavalt. "Väiksed lapsed on kindlasti mänginud monopoli. Võimalik, et neile ei meeldi kapitalism, aga nad mängivad ikka, ja päris lõbus on. Väideldes hakkad tajuma ka seisukohtade mõlemat poolt. Meie eesmärk ei ole musta valgeks rääkida, meie eesmärk on valida kahe hea või kahe halva vahel. Rääkida, kumb hea on parem või kumb halb pole üldsegi nii halb," rõhutab Uve.
Allan nendib, et kergem ongi võistlust võita juhul, kui teemat ei pooldata. "Teemaga vastuollu minek on isegi eelis, sest sel juhul tead sa ka täpselt vastuargumente," lisab Uve.
Väitlejate igapäevases treeningkava sisaldab uudistega kursis olemist, ajalehtede ja ajakirjade lugemist. "Ettevalmistus seisneb selles, et hoiame enda silmaringi võimalikult avatuna. Oluline on olla pidevalt kursis, lugeda väitlejate piiblit - The Economisti," selgitab Uve.