Agnes Ojala • 11. september 2007 kell 15:07

Bin Laden kutsus ameeriklasi üles moslemiteks hakkama

Osama bin Ladeni viimane sõnum on videona jõudnud Ameerika kodanikeni.

Bin Laden kutsub lindil ameeriklasi üles vabastama end suurte kompaniide haardest ja hakkama moslemiteks, kirjutas boston.com.

Kui bin Ladeni jutluses ongi midagi kurjakuulutavat, siis on selleks tema väide, verevalamiste eest, mille on korda saatnud Bushi valitsus, vastutavad kõik ameeriklased. Bin Ladeni sõnul teadsid ameeriklased neist tegudest. "Ometi lasite te Bushil esimese ametiaja lõpuni president olla, ja mis veelgi kummalisem, valisite ta tagasi ka teiseks ametiajaks, mis andis talle teie selge mandaadi - teie täieliku teadlikkuse ja üksmeelega - jätkata meie inimeste mõrvamist Iraagis ja Afganistanis," lausus bin Laden.

"Te väidate, et olete süütud! Kui peaksin 11. septembri sündmused enda õlule võtma, siis on teie süütus samasugune nagu minu süütus teie poegade verevalamisel," lisas ta.

Nii pakkuski mees välja, et lahendus sõdadele Iraagis ja Afganistanis oleks ameeriklaste pöördumine islami usku. Bin Laden lohutas ameeriklasi: "Ärge pöörduge islamist eemale seetõttu, et moslemite olukord praegu halb on! Meie juhid jätsid islami mitu aastakümmet tagasi maha, kuid meie esiisad olid sajandite vältel maailma liidrid, sest nad hoidsid islamist tugevasti kinni."

Hetkel kuum