ÄP fototoimetus • 19. november 2007 kell 22:00

Uudised

Oktoobri lõpus tutvustas Samsung oma esimest 5 MP kaameratelefoni G800, mis kokkupandult meenutab kompaktkaamerat. Suur ekraan, kolmekordne optiline suum ja ksenoonvälk eristavad seda 3,5G-mudelit teistest kaameratelefonidest.

Koos Giorgio Armaniga valmis Samsungil esimene stiilitelefon. Sellel nahkses kattes mudelil on 2,6tolline puutetundlik ekraan ja 3 MP kaamera. Firmaga Bang & Olufsen tehti futuristlik muusikamängija-mobiil Serenata. Telefonil on kaks kasutusrežiimi: muusika korral on ekraan punase ja telefoni korral sinise taustavalgusega. Sisemised Hi-Fi-kõlarid teevad muusika kuulamise telefonist tõepoolest nauditavaks.

Samsung i-780 meenutab Nokia E61, operatsioonisüsteemiks on aga Windows Mobile 6, andmesideks wifi ja HSDPA, lisaks sisseehitatud GPS. Ärikasutajaile mõeldud kaks Symbiani mudelit i-550 ja i-560 erinevad vaid disainilt: i-550 on klassikaline õhuke telefon, i-560 aga liugklapiga. Sisemine GPS kasutab Google'i kaarte, toetab e-posti ja Office'i dokumentide lugemist.

Sony Ericsson esitles kümne päeva eest uusi mudeleid. Neist K850 on varustatud 5 MP automaatfookuse, ksenoonvälgu ja videovalgustusega kaameraga. Uudne Photo Fix tasakaalustab ühe nupuvajutusega automaatselt valguse, et pilti paremaks muuta. Liikuvate objektide pildistamisel saab valida samuti uudse funktsiooni BestPic ja teha üheksa pilti järjest.

Sony Ericsson tutvustas novembri alguses ka mudelit Walkman W910, mis pakub muusikale lisaks 3D-mänge, videot ja kiiret veebiühendust. Mängude mängimiseks või lugude vahetamiseks piisab telefoni liigutamisest. 1 GB suurusele mälukaardile mahub üle 900 laulu.

Kaks korda rohkem mahutab lugusid sisemiste stereokõlaritega 3G-mobiil W890, mis võimaldab sorteerida laule esitleja või plaadi järgi. 3,2 MP kaameraga 78grammine telefon jõuab müügile uuel aastal. Samal ajal toob Sony Ericsson turule ka noortele suunatud 3G-muusikatelefoni W380 ja mudeli K660.

Tele2 lisas oktoobris oma telefonivalikusse luksusliku disainiga LG mobiilid. Möödunud kuul tuli müüki ka LG esimene kolmanda põlvkonna telefon KU580. See toetab täiustunud muusikafunktsionaalsust spetsiaalse muusika kiirklahvi, FM-raadio ja lennurežiimi abil. Videoklippide paremaks jälgimiseks on mudelil horisontaalne LCD-ekraan. Telefonis on 45 MB sisemälu, lisaks laiendatav MicroSD pesa. Muusikat esitades on aku eluiga üle üheksa tunni. Kõneootel püsib 2 MP kaameraga mobiil üle 300 tunni.

Elisas maksab see mudel 4000 krooni ja EMTs 5000 krooni, Tele2 seda telefoni veel ei paku.

42tollise diagonaaliga uudse LCD-teleri Philips Aurea loojad nimetavad seda lahkumiseks tavaarusaamadele vastavast telemaailmast. Aurea peauuendus on telepildi värvitooni ja heleduse intensiivsusest sõltuv valgusefekt, mis teleritagusele seinale lisaks on ka ekraani ümbritseval raamil.

Efekt annab televaatajale võimaluse jälgida visuaalselt laienenud telepilti, teisalt väsitab ekraani ümbritsev valgus hämaras ruumis vähem vaataja silmi.

Poeketi PlussMiinus ja Euronics omanikfirma Sandmani Grupi juhi Martin Pedai sõnul on valgusefektidega teler uus lähenemine koduelektroonikale. "Praegu on sisekujundusel kodudes väga oluline roll ja uue kodu planeerijad saavad arvestada teleri kui sisekujunduselemendiga," ütles Pedai. Teleri hind on 68 000 kr.

Creative tutvustas seitset uut Creative Live! Cami tootesarja veebikaamerat süle- ja lauaarvuteile. Läikiv musta sinakalt helendava välimusega Creative Live! Cam Notebook Ultra on varustatud 1,3 MP sensoriga. Uudne kaksikmikrofoni süsteem lubab pidada internetivestlusi häirivate taustahelideta. 80kraadise pöördenurgaga kaamera sobib ka grupivestluste pidamiseks. Sülearvutile on mõeldud ka AA-patareist veidi suurem Creative Live! Cam Notebook, mis ühildub nii Skype'i kui ka Windows Live Messengeriga. Lauaarvutite tootevalik laienes nelja uue kaamera võrra, sh lainurkobjektiiviga 1,3 MP Creative Live! Cam Optia Pro.

Nokia alustas Eestis mobiilse printimisteenusega, mille abil saab otse mobiilseadmest tellida fotode väljaprintimise ja kättetoimetamise. Kasutaja valib pildid, sisestab aadressi jms andmed ning vajutab tellimisnupule. Tellimuse teostab CeWe Color. Prinditud pildid toimetatakse märgitud aadressile.

Fotode printimiseks vajaliku XpressPrinti saab laadida seadmes oleva Download! rakenduse abil või veebist tasuta. Trükiteenuse eest makstakse krediitkaardiga.

Võimalik on printida pilte ka kleepsudele ja kingitustele - kruusid, pusled, T-särgid.

Autor: ÄP

Hetkel kuum