22. november 2007 kell 9:51

Tallinna Ülikool kostitab töötajaid „varajase jõulukingiga“

Tallinna Ülikool tahab oma praeguseid ja kunagisi töötajaid ahvatlevalt kesklinna pinnalt välja suitsetada veel enne jõulupühi.

Kui Karu 15 majas elavad prominendid said korterid erastada, siis ligi 40 peret ähvardab kodukaotus, kirjutas Eesti Ekspress.

Kokku on ligi 40 leibkonda, kellele järsku teatati üüritõusust, kuid ühe 73 aastane pensionäril ja ülikooli endine töötajal palutakse välja kolida, kuna tema tähtajatu üürileping lõpetati.

Peale inimliku traagika teeb loo intrigeerivaks, et omal ajal õnnestus umbes pooltel majaelanikest eluase erastada, teisele poolele teatati aga, et erastamine on ebaseaduslik. Nagu säärastes situatsioonides ikka juhtub, oli õnnelike seas rida juhtivtöötajaid, sh rektor ja kantsler.

Mis põhimõttel pooled neist läbi läksid, aga pooled mitte, on tagantjärele segane, et mitte öelda korruptiivse hõnguga. “Hilisem õiguslik hinnang ütleb, et see erastamine oli ebaseaduslik,” kinnitab tänavu ametisse astunud kantsler. Kuid seda ei vaidlustatud ning tänaseks on võimalik rikkumine aegunud.

Hetkel kuum