Agnes Ojala • 30. november 2007 kell 9:07

Danske Markets: Eesti krooni intressid jätkavad ülespoole ronimist

Danske Markets Eesti vanemdiiler Rainer Änilane kirjutab aripaev.ee investeerimisfoorumis, et Eesti krooni intressid kasvavad, kuna hetkel üritatakse kõikjal riske maandada ning kohalikel pankadel on kroonidest puudu.

„Eesti krooni intressid jätkavad ülespoole ronimist. Põhjuseks nagu ikka suur rahvusvaheline huvi riske maandada. Samuti aga ka ilmnev kroonide nappus kohalikes pankades. Seejuures on ilmnenud, et nädalast kroonideposiiti on võetud ka juba näiteks 6,1%ga ja üle kuu ajast 6,5%ga ehk siis selgelt kõrgemalt, kui võib näha näiteks pankade Reutersi screen’idel,“ märkis Änilane.

Tema sõnul näitab praegune seis, et pole palju kohalikke institutsioone, ettevõtteid ega eraisikuid, kes isegi 6-7% tasemel oleksid valmis siduma oma kroone kolmeks või kuueks kuuks või pikemaks ajaks. „Arvestades, et huvi kroone laenata on vägagi suur, on intressidel on täiendavalt ruumi tõusta, enne kui pakkumine piisavalt atraktiivseks muutub. Kas 10%st piisab, kes teab...“ arutleb Änilane.

„Mis on aga selge, on see, et kui praegune seis sarnaselt edasi areneb, pole sugugi välistatud, et võime krooni intressid leida sarnastelt tasemetelt, kus on lati intressid,“ märkis ta.

Hetkel kuum