Raivo Sormunen • 2. jaanuar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Negatiivne start

Välisbörsid alustasid aastat langusega. Nii Aasias kui Euroopas vaadati mornilt makromajanduse numbreid.

Eile hommikul alandas Lõuna-Korea 2008. aasta majanduskasvu prognoosi, lootes et 5protsendise kasvu asemel nähakse vähemalt 4protsendist majanduse kosumist. Singapur ehmatas eile aga turge sellega, et neljandas kvartalis näitas riigi majandus 3,2protsendilist langust.

Investoreid Euroopas ja USAs ärritas eile õhtul avaldatud ISM tööstussektori indeks, mis ulatus madalaima tasemeni pärast 2003. aastat. Indeks tegi USA tööstussektoris detsembrikuus vähikäiku (kui alates 50 punktine tase näitab veel sektori arengut, siis lõppenud kuul ulatus näitaja vaid 47,7 punktini). Majanduskasvu pidurdumise hirmus olid Euroopas löögi all eeskätt IT-sektori aktsiad. Nokia langes 2,5% ja Ericsson 1,5%.

"Investoreid sikutatakse kahes eri suunas. Kõik usuvad, et mõõdukas majanduskasvu aeglustumine on aktsiate suhtes OK, eriti kui see on seotud madalate intressimääradega. Kuid samuti on olemas risk märkimisväärseks majanduskasvu languseks või isegi regressiooniks," ütles Bloombergile Henderson Global Investorsi strateegia- ja ökonoomika direktor Tony Dolphin.

Jaga lugu:
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt