Valdo Kalm: Eesti vajab eduks ajumajandust

Aili Sandre 23. jaanuar 2008, 12:20

Ütlemisi tänastest, 23. jaanuari
ajalehtedest.

"Eesti vajab ajumajandust. Edu nimel peab Eesti importima tarku soomlasi ja venelasi ning maailmale rõõmsalt vastu naeratama," Eesti Telekomi juhatuse esimees Valdo Kalm, EPL, Ärileht.

"Eesti maksud ei ole madalad, aga vähemalt on neid kerge maksta," kolumnist Villu Zirnask, EPL, Ärileht.

"Seega on praeguse kiire languse põhjus selles, et paljud investorid tormavad korraga väljapääsu poole ning nende müügisurve rõhubki aktsiaturge," tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik, kommenteerides aadrilaskmist aktsiaturgudel, Eesti Päevaleht.

"Eestis on IT-firmadel parim koht riigi tissi otsas ehk e-teenuste hankeid täites," Regio juhatuse esimees Teet Jagomägi, Äripäev.

"Nüüd on palju raha, kardan, et tulevad lollid mõtted nagu Venemaal, kus kuni naftarikkustega jõukaks saamiseni oli suhteliselt normaalne riik," IRLi esimees Mart Laar.

"Sealt saab kõik alguse ja peab saama ka lõpu," SEB Eesti Ühispanga aktsiaturgude divisjoni direktor Sten Sumberg, USAst kui börsipaanika käivitajast, Äripäev.

"Kui USAs lõpuks selgub, kui hull nende rämpsvõlakirjade probleem on, ja lastakse nõrgematel lülidel pankrotti minna, siis elatakse seal rõõmsalt edasi ja turg kosub. Eesti makromajanduslik kompott eesotsas tööjõuküsimustega võib aga üsna kehva tulemusega lõppeda," Eesti Investorite Liidu juhatuse liige, Äripäev.

"Kahtlen, kas nad suudavad Säästumarketile ära teha," A-Selveri juht Ain Taube Prisma plaanist haarata endale hinnatundlikumaid kliente, Äripäev.

"Alternatiivturu kaudu saame tekitada piltlikult väljendudes erakapitalil põhineva arengufondi," Tallinna börsi turuteenuste juht Kalle Viks, Äripäev.

"Kas te vahetate oma vanaema ka välja, kui ta ülearu kortsuliseks läheb?" ajakirjanik Alo Lõhmus, suunates küsimuse "neile poliitikutele, muusikutele ja noorpoeetidele, kes on viimasel ajal otsekui kurjast nõelatuna hakanud propageerima Eesti hümni või vähemalt Toompea liputseremoonia muusikavaliku väljavahetamist", Postimees.

"Suuri muutusi võib elus teha siis, kui asjad lähevad hästi," vandeadvokaat Indrek Teder - võttis vastu president Toomas Hendrik Ilvese ettepaneku kandideerida õiguskantsleri ametisse, Postimees.

"Minu esimene ülesanne on püüda vältida, et ebademokraatlikud väärtused ja inimestega manipuleerimine, mis on olnud viimase nädala sündmuste taustaks, võimule ei pääseks," regionaalministri ametist tagandatud Vallo Reimaa (IRL), Postimees.

"Arvestades, et Hansapanga grupp annab juba praegu ligi 40% Swedbanki tulemustest ja Eesti operatsioonid ligi 20%, oleksin näinud Swedbanki kui terviku suuremat rahvusvahelistumist ja Swedbanki rahvusvahelisel äristrateegia tasandil kaasarääkimise võimalust. Seda võimalust aga ei tulnud, kui aus olla," Hansapank Eesti peadirektori kohalt lahkuv Priit Põldoja, Postimees.

"Ärimeest saaks kaitsta siis, kui turvamehi on sama palju kui USA presidendil," ärimees Neinar Seli - kui on võetud sihtmärk, siis Seli meelest profid selleni ka jõuavad, Postimees.

"Neile avalikkuselt toetuse saamine toob meelde vendade Grimmide muinasjutu Lumivalgekesest ja seitsmest pöialpoisist, kus (kuri) kuninganna küsib iga natukese aja tagant peeglikese käest, kes on kaunim ilma peal. Mida ei tule, on küsijale meelepärane vastus," Euroopa Parlamendi liige Siiri Oviir (Keskerakond) valitsuse uutest seaduseelnõudest (nt pärimis-, perekonna-, töölepinguseadus), Postimees.

"Kui eesmärk on palgatõus pühaks lehmaks kuulutada, siis vahendeid ei valita - kui vaja, hirmutame massilise tööjõu väljavooluga," TÜ majandusprofessor Raul Eamets, lükates ümber Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare väite, justkui oleks nüüd Eestist välismaale tööle läinud juba 183 000 inimest - tegemist on 65-70 aasta jooksul välismaale elama asunutega, Postimees.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
23. January 2008, 12:22
Otsi:

Ava täpsem otsing