Martin Hanson • 5. veebruar 2008 • 1 min
Jaga lugu:

Nokia pussitas töölisi

Saksamaa suurimal iga-aastasel karnevalirongkäigul Düsseldorfis figureeris paberist Nokia mobiiltelefon, mis pussitas kolme oma tehasetöötajat.

Tegemist oli vastuaktsiooniga Nokia kavatsusele sulgeda Saksamaal asuv telefonide valmistamise tehas, kirjutas Kauppalehti.fi.

Nokia karnevaliskulptuuri jalutsit ilustas ka tohutu plakat kirjaga "Nokia - Connecting people" (Nokia ühendab inimesi - toim).

Üle Saksamaa eile toimunud karnevalidel pilatakse Saksa ja ka maailmamajanduses ja poliitikas figureerivaid juhtumeid. Nokia saabumise Düsseldorfi karnevaliringkonda oli põhjustatud Nokia plaanist sulgeda Bochumini tehas Nordrhein-Westlfalenis ning vallandada kõik tehase 2300 töötajat.

Saksamaa ühel suurimal karnevalil oli esindatud ka kantsler Angela Merkel, keda kujutati "Musta Madonnana", keda jumaldasid teda ümbritsevad poliitilised vastased. Karnevalirongkäigus liikus ka skulptuur USA demokraatide presidendikandidaat Hillary Clintonit tagumikust hammustavast Barack Obamast.

Talvised karnevalid on äärmiselt populaarsed peamiselt Saksamaa katoliiklikes piirkondades, kuid on viimastel aastatel liikunud ka protestantlikusse Ida- ja Põhja-Saksamaale.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt