Jahenev majandus toob kallima raha

Reimo Hammerberg 18. veebruar 2008, 00:00

Mullune aasta oli tunnistajaks olulistele muudatustele majanduskeskkonnas, sh majanduskasvu aeglustumisele Eestis, Ameerika Ühendriikidest alguse saanud sub-prime'i hüpoteegivõlakirjadest tulenenud krediidikriisile ning üldisele globaalse majanduskliima jahtumisele.

2008. aastaks ennustatakse majanduskasvu edasist aeglustumist ning pessimistlikumad prognoosid räägivad isegi majanduslangusest.

Pankade laenupoliitika, nagu ka investorid kapitaliturgudel, on muutunud konservatiivsemaks. Projektid, milles osalemiseks pangad veel aasta tagasi konkureerisid, võidakse nüüd finantseerimata jätta, või kujuneb kapitali hind liiga kõrgeks.

Samas peavad ettevõtjad ka muutunud keskkonnas edasi tegutsema ja kasvama ning muuhulgas kaasama kapitali oma tegevuse (sealhulgas laienemise ja muude tehingute) finantseerimiseks.

Nõnda peavad ettevõtjad pöörduma finantseerimise allikate juurde, mille järele kiire majanduskeskkonna tingimustes pole vajadust, kuna need hõlmavad endas suuremaid tehingukulusid või on kapitali hind kulukam.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 17:21
    Otsi:

    Ava täpsem otsing