Venezuela riigistab toiduainetööstust

15. märts 2008, 17:56

Ajuti toiduga varustamise raskuste all
kannatavas Venezuelas ostis riik lihatööstuste keti ja kavandab lähiajal sama
piimatööstuse vallas, president Hugo Chavezi sõnul müüjate õigustel ei
talluta.

Valitsus ostis lihatööstused osana oma pingutustest parandada toiduainetega varustamist sotsialistliku riigi poole liikumise ajal, ütles president eile Associated Pressi teatel. Ta ei nimetanud omandatud ettevõtet, kuid see esindavat enamust riigi lõpptarbijatele lihatoodete valmistamise ja külmtranspordi ressursist. “Natsionaliseerisime suure keti,” ütles Chavez lisades, et tegemist oli siiski ostuga, kus müüja õigusi ei rikutud.

Venezuela turul on olnud lünki piima ja riisiga varustamises. Selle põhjuseks on juhtivad äritegelased näinud riiklikult määratud hindu ja muid valitsuse survemeetmeid, Chavez aga süüdistanud mõningaid ettevõtteid kauba kokkuvarumises, et seda müüa siis tekkinud hinnatõusu järel.
Chavez teatas eile ka läbirääkimistest piimanduskontserni Los Andes ostuks, kel on võimsust toota 30% riigi turust.

Tavapäraselt USA agressiooniohu eest hoiatav Chavez väitis, et üks Washingtoni rünnakuviise on ka toiduga varustamise segilöömine. “Nad tahavad toidupuudust,” ütles ta kõnes oma sotsialistliku partei äsja ametisse määratud juhtivtöötajatele, “me garanteerime piisavalt kvaliteetset toitu kogu Venezuela rahvale.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. May 2008, 16:31
Otsi:

Ava täpsem otsing