Clintonid hõivasid koha USA superrikaste seas

Mariliis Pinn 07. aprill 2008, 15:49

Pärast Valgest majast lahkumist on Hillary
ja Bill Clinton rikkaks saanud, nende viimase kaheksa aasta sissetulekud olid
kahepeale kokku 109 miljoni dollarit ehk natuke üle miljardi krooni.

Bloomberg kirjutas, et maksude maksmise ja suure heategevusega võivad poliitikud kriitikast pääseda pärast detailse finantsinfo avaldamist.

Clintonid andsid 109 miljoni suurusest sissetulekust umbes 10% heategevuseks ja maksid kolmandiku riiklikeks maksudeks, ennetades süüdistusi selles, et rikkad inimesed üritavad makse optimeerida.

60aastane presidendiks kandideeriv New Yorgi senaator Hillary Clinton avaldas info oma sissetulekute kohta, peale seda kui demokraadist rivaal Barack Obama avaldas enda teenistuse märtsis.

Alates 2000. aastast on Clintonid maksnud maksudeks 33,8 miljonit dollarit, annetusteks läks 10,3 miljonit.

Peaaegu poole kogu rahast teenis ekspresident Bill Clinton kõnede pidamisega. Lisaks saab ta presidendi pensionit ja osaleb ta ka mitmetes ärides ning on avaldanud pärast riigijuhi ameti maha panemist mitu raamatut. Tema naine on lisaks senaatoripalgale samuti teeninud raha raamatute kirjutamisega.

Bill Clinton on investeerinud näiteks Yucaipa Cosi, mis on talle teeninud 15,4 miljonit. Ettevõtte InfoUSA Inc konsulteerimine tõi talle 800 000 dollarit tulu. Ka on USA endine riigipea investeerinud Quellos Alpha Engine LP fondi.

Dokumentide järgi kasvas Clintonite aastasissetulek 2007. aastaks 20,4 miljoni dollarini aastas 1999. aasta 420 000 dollarilt.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
07. April 2008, 15:47
Otsi:

Ava täpsem otsing