Firmad maksavad arveid varasemast kiiremini

Annika Matson 22. aprill 2008, 09:47

Eelmise aastaga võrreldes on ettevõtete
maksehilinemine koguni ühe päeva võrra vähenenud - keskmiselt tasutakse arveid 8
päeva tähtajast hiljem.

Samuti on viimastel aastatel tõusnud õigeaegselt arveid tasuvate ettevõtete arv. Tähtaegselt maksab Eestis arveid 62% ettevõtetest.
Krediidiinfo ASi iga-aastasest krediidipoliitika turu-uuringust selgub, et hoolimata majanduskasvu aeglustumisest ei näita Eesti ettevõtete maksekäitumine halvenemise märke.

Kuigi maksetavad ei ole seni halvenenud ning 86% ettevõtetest on klientide maksekäitumisega rahul, on järjest suuremaks ohuallikaks muutumas krediidijuhtimise madal tase Eesti firmades.

"Teeb valvsaks, et vaid 18% ettevõtetes on olemas kirjalik reeglistik krediidiotsuste tegemiseks. 80% ettevõtetes tegeleb krediidiküsimustega firmajuht ning professionaalsete ametikohtade (raamatupidajad, finants- ja müügijuhid) osalus krediidiotsuste langetamisel väheneb aasta-aastalt," ütles Krediidiinfo ASi asedirektor Alar Jäger.

Võimalikele probleemidele viitab ka ennetavate meetmete vähesus krediidijuhtimises. Vaid veidi üle poolte ettevõtete (57%) teostab oma klientide üle seiret. Krediidilimiite kasutab riskide vähendamiseks kõigest 33% firmadest.

Võlglastega tegelemisel kasutab professionaalseid teenuseid 41% ettevõtetest. Enim kasutatakse inkassofirmade ning õigusbüroode abi, samuti ostetakse aasta-aastalt järjest rohkem sisse krediidijärelevalve teenust. Võlgnevuses klientide "karistamiseks" kasutatakse sagedamini krediidi sulgemist, viiviste lisamist ja maksetähtaja lühendamist.

Krediidiinfo AS on Baltimaade juhtiv krediidiinformatsiooni koguja, töötleja ja vahendaja, kelle põhiülesandeks on ettevõtete finantsriskide maandamine. Alates 2006. aasta oktoobrist kuulub Krediidiinfo maailma suurima infoteenuste pakkuja Experian Groupi ettevõtete hulka. Experian tegutseb enam kui 30 riigis üle maailma ning annab tööd 12 500-le inimesele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
21. May 2008, 10:13
Otsi:

Ava täpsem otsing