Eesti Energia äritulu ulatus 9,1 miljardini

Hille Tressum 24. aprill 2008, 17:48

Käesoleva aasta märtsis
lõppenud majandusaasta tulemusena ulatusid Eesti Energia äritulud 9,1
miljardi kroonini, ärikasum 1,1 miljardi kroonini ja puhaskasum 0,7 miljardi
kroonini. Majandustulemustele avaldas kõige suuremat mõju süsinikdioksiidi
heitmekvootide müügi lõppemine.

Eesti Energia juhatuse esimehe Sandor Liive sõnul olid möödunud majandusaastal strateegilist tähtsust omavad tegevused elektrikaubanduse alustamine Lätis ja Leedus ning edukas elektrimüük Soomes, teatas ettevõtte.

"Müügitegevuse alustamine Balti riikides aitab kaasa konkurentsi tekkele Balti turul," selgitas Liive energiakaubanduse positiivseid mõjusid, rõhutades, et Eesti Energia on ainus ettevõte, kes müüb oma klientidele elektrit kõigis kolmes Balti riigis.

Eesti Energia finantsdirektori Margus Kaasiku sõnul toetasid majandustulemusi suurenenud kodumaise elektrienergia müük ning hüppeliselt kasvanud eksport Soome. “Merekaabli Estlinki käikuandmine avardas oluliselt Eesti Energia ekspordivõimalusi, mida kinnitavad ka suurenenud ekspordimahud,” täiendas Kaasik. Finantsdirektor selgitas, et määravat mõju majandustulemustele avaldasid ikkagi süsinikdioksiidi heitmekvootide müügi lõppemine ning heitmelubade ostuks tehtud lisakulud.

Majandusaasta kõige olulisem sündmus oli Baltimaade suurima Aulepa tuulepargi ehituse alustamine. Taastuvenergia vallas oli teisteks tähelepanuväärseteks sammudeks Virtsu tuulepargi teise tuuliku käivitamine ning Balti Elektrijaama suletud tuhaväljale tuulepargi rajamiseks hanke alustamine. Lisaks oli oluliseks sündmuseks Eesti Energia mobiilse internetiteenuse KÕU edukas turule toomine. 2008. aasta märtsi lõpuga oli KÕU teenusega liitunud enam kui 15 tuhat klienti. Möödunud majandusaastal avardas Eest Energia oma kasvuvõimalusi ka lähiturgudel. Tütarfirma E.Energy kaudu alustas energiakontsern esimese uue tulijana elektrienergia müüki Lätis. Müügitegevusega alustas ka EE tütarfirma Lumen Balticum Leedus.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. April 2008, 17:46
Otsi:

Ava täpsem otsing