Laar pahandab Kuuba pärast Euroopa ja Eestiga

20. juuni 2008, 13:04

Euroopa Liit tühistas sanktsioonid
kommunistliku Kuuba vastu, tunnustades sellega Raul Castro valitsuse
“liberaalseid reforme”, Mart Laari see pahandab, kuna jääb talle jääb
arusaamatuks, millisest liberaliseerimisest saab Kuuba puhul üldse rääkida.

„On raske uskuda, et terve mõistusega inimesed võivad tõsiselt rääkida Kuubal saabunud liberaliseerimisest. Jah, Kuubal on nüüd kohalikel inimestel õigus siseneda välismaalasi majutavatesse hotellidesse, samuti võivad nad nüüd omada arvutit - kuigi raha selleks näib jätkuvat vaid kommunistlikul nomenklatuuril. Interneti vaba kasutamine on aga endiselt keelatud, rääkimata muudest vabadustest. Ja seda nimetatakse liberaliseerimiseks?,“ kirjutas Isamaa ja Res Publica Liidu esimees Mart Laar oma blogis.

Tema arvates peaks Euroopa antud küsimustes kuulama nende arvamust, kes demokraatia eest Kuubal seisavad ning kes olid sanktsioonide mahavõtmise vastu, kinnitades, et mahavõtmine vaid julgustab kommunistlikke võime endisel viisil jätkama.

Veel kirjutas ta, et tunneb häbi Euroopa ja oma maa pärast. „Eesti teab oma valusate kogemuste põhjal, mida kommunism endast kujutab. Mida oleksime mõelnud, kui peale noorterahutusi ja 40 kirja oleks Läänes kuulutatud, et tegelikult ei toimi Eestis mitte venestamine vaid liberaliseerimine, mille tõestuseks on fakt, et kuigi dissidente pannakse Nõukogude Eestis endiselt vangi, kiusatakse 40.kirjale allakirjutanuid lihtsalt niisama taga.“

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
29. June 2008, 13:09
Otsi:

Ava täpsem otsing