Swedbank üllatas positiivselt

Agnes Ojala 23. juuli 2008, 12:07

Rootsi pangaanalüütikud pidid eile
tunnistama, et on üllatunud. Pankade, iseäranis Swedbanki, 2. kvartali tulemused
olid oodatust tugevamad.

Oli aga ka pettumusi, näiteks on Rootsi laenukriisis raskemalt kannatanud Handelsbanken, kirjutas di.se.

Eilseks avaldasid oma 2. kvartali tulemused kõik neli Rootsi suurpanka. Parima üllatuse tegi Swedbank. „Panga olukord näib olevat üsna stabiilne ja Rootsi haru näitab kasvu,“ ütles Cheuvreux’ peaanalüütik Rodney Alfvén.

Neljapäeval, mis Swedbanki juht Jan Lidén panga majandustulemusi kommenteeris, rahustas ta turgu, öeldes, et Baltikumi laenukahjumid ei ole kardetud tasemel. Aasta lõpuks ei tohiks provisjonid tõusta üle 0,7% panga kogu laenuportfellist. Seega oleks maksimaalne kahjum laenudest 1,3 miljardit Rootsi krooni ehk 2,15 miljardit Eesti krooni.

See tähendab siiski, et esimese poolaasta laenukahjumid (400 miljoni Rootsi krooni) võivad aasta lõpuks kasvada enam kui kolmekordseks.

„Isegi kui Swedbank oma laenukahjumite prognoosi Baltikumis tõstab, on selge, et kahjum on väiksem, kui me enne oleksime arvanud,“ ütles Erik Penser Fondkommission AB analüütik Tomas Ullman.

Tulemuste paremuselt on analüütikute hinnangul Swedbanki järel SEB. Ka nemad suutsid turgu Baltikumi laenukahjumite osas rahustada.

Nordea tulemused olid ootustele vastavad. Pettumuse aga valmistas Handelsbanken, mis seni on tuntud kui laitmatu laenuportfelliga pank. Ka nemad olid nüüd sunnitud üle poole miljardi Rootsi krooni kahjumite katmiseks reservi suunama. Suurem osa Handelsbankeni laenukahjumitest, ca 400 miljonit Rootsi krooni, on tulnud kohalike ettevõtete laenudest.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
31. July 2008, 16:54
Otsi:

Ava täpsem otsing