Liis Kängsepp • 3. oktoober 2008 • 2 min
Jaga lugu:

Ecwador uurib kaitseväe mainekujunduse kampaania kriteeriumeid

Reklaamiakentuur Ecwador esitas kaitseressursside ametile järelpärimise kaitseväe mainekujunduse kampaania kriteeriumide kohta, kuna peab värbamiskeskuse ideekonkursi võitmist tänu soodsale hinnapakkumisele vastuoluliseks.

Reklaamiagentuuri Ecwador juht Heily Aavik ütles, et agentuur esitas kaitseressursside ametile järelpärimise konkursi kriteeriumide kohta, kuna ei pea õigeks, et agentuur Creatum võitis kaitseväe maine- ja reklaamikampaania ideekonkursi suuresti tänu kuni 80% meediakanalite allahindlustele. Aavik leiab, et ideekonkursi võitmine tänu soodsale hinnapakkumisele on vastuoluline.

”Tulenevalt riigihangete seadusest (RHS) on pakkujatel õigus küsida andmeid edukaks tunnistatud pakkuja kohta, mida Ecwador OÜ on teinud 01.10.2008 ja 02.10.2008 ning nimetatud kuupäevadel on kaitseressursside amet Ecwador OÜ-le vastanud,” kommenteeris kaitseressursside ameti avalike suhete nõuniku kt Ele Rõigas.

Ta selgitas, et ideekonkursi korraldas kaitseressursside amet ideekavandi saamiseks. Ideekonkursi võitjateks kuulutas amet Ecwador OÜ ja Creatum OÜ. Hankelepingu sõlmimiseks korraldati Ecwador OÜ ja Creatum OÜ vahel väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetlus, kus hinnati esitatud pakkumusi hankedokumendis sätestatud hindamiskriteeriumite alusel. Hinnati ideelahenduse edasiarendamise potentsiaali ja jätkusuutlikkust; hinda; reklaamikampaania materjalide ettevalmistamiseks ja tootmiseks kuluvat aega päevades.

”Tulenevalt riigihangete seaduses sätestatud tähtaegadest on hankeleping käesoleval hetkel Creatum OÜ-ga veel sõlmimata,” lisas Rõigas.

Rõigase sõnul korraldati riigihange ”Eesti Kaitseväe kui tööandja kuvandi loomine” kogu kaitseväe reklaamimiseks atraktiivse tööandjana ja selleks on 2008. aastal planeeritud 1,5 miljonit krooni.

Kuna Eesti kaitseväe värbamiskeskuse juhataja Lauri Kurvits andis Äripäevale konkursi kohta kommentaare, algatati tema suhtes teenistuslik järelvalve, hindamaks tema tegevuse vastavust ameti sisemist töökorraldust reguleeriva dokumendiga. Menetlus ei ole praeguseks hetkeks lõppenud.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt