Teede-ehitus jätkub plaanitud tempos

Tea Taruste 06. november 2008, 00:00

Praeguse Eesti tee-ehituse stiilinäide on septembris avatud Vaida-Aruvalla teelõik, mis annab ettekujutuse käimasolevate ja planeeritavate tee-ehitustööde tasemest.

Maanteeameti peadirektori Riho Sõrmuse sõnul jätkatakse töid kõigil varem planeeritud objektidel, kuid maksekohustused viiakse üle järgmisesse aastasse.

"Me saame seda teha, sest enamiku objektide puhul on tegemist kaheaastaste projektidega," selgitas Sõrmus. Peadirektor kinnitas, et maanteeameti prioriteet on teehoole ning ehituse poole pealt Tallinna-Tartu maantee.

Maanteeameti peadirektori asetäitja Märt Puust rääkis 21. oktoobril toimunud pressikonverentsil, et septembris avatud Vaida-Aruvalla teelõik Tallinna-Tartu maanteel vastab täielikult

I klassi maantee nõuetele ja samal tasemel ehitatakse valmis ka kõik järgnevad suuremad planeeritud tee-ehitusobjektid.

Puusti sõnul on ehitusmahult teiseks suuremaks objektiks Mäo möödasõit, kus tänavu alanud ehitustööd lõpetatakse 2010. aasta sügiseks.

Kolmanda olulisema objekti - Kukruse-Jõhvi teelõigu - puhul märkis Puust, et kuigi hange on alles käimas, loodab maanteeamet ehituslepinguni jõuda veel sel aastal.

Kokku tehti sel aastal 2,5 miljardi krooni eest korda rohkem kui 1830 kilomeetrit riigimaanteid, sealhulgas remonditi olemasolevaid kattega teid 185 km, kruusateid ligi 300 km, pindamistöid tehti 1070 km ning tolmuvaba kate ehitati 235 km kruusateele.

Lisaks rajati ka 46 km kergliiklusteid ja kaheksa uut silda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:51

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing