10. november 2008 • 1 min
Jaga lugu:

George Soros läheb USA Kongressi saadikute ette vaibale

Möödunud nädalal Eestis käinud suurinvestor George Soros ja veel neli riskifondide juhti on kutsutud selleks neljapäevaks esindajatekoja komitee ette aru andma, kirjutab The Wall Street Journal.

Ajalehe sõnul antakse igale kutsutule mõni minut avasõnaks ning seejärel hakkavad seadusandjad neile küsimusi esitama. Teemadering olevat lai, alates teenustasudest lõpetades riskifondide mõjuga finantsturgudele.

Nendele, kes on välja valitud majandusharu esindama, ei saa see tõenäoliselt meeldivaks kogemuseks olema, sõnab mainekas majandusleht. „Riskifondid (Hedge funds) on poliitiliselt üsna kerge märklaud,“ lausus Aktiivselt juhitavate fondide assotsiatsiooni juht Richard Baker. „Neid vaadatakse kui rikkaid inimesi, kes teevad asju millest me väga hästi aru ei saa,“ põhjendas ta oma seisukohta. Neljapäeval saadikute ette astuvad viis investorid teenisid möödunud aastal kõik üle miljardi dollari.

Lisaks George Sorosele (Soros Fund Management) lähevad tunnistusi andma USA mõjukamad investorid John Paulson (Paulson and Co), James Simons (Renaissance Technologies), Philip Falcone (Harbinger Capital Partners) ja Ken Griffin (Citadel Investment Group). Nende juhitavate firmade hallatavad varad jäävad vahemikku 16 kuni 35 miljardit dollarit.

Jaga lugu:
Seotud lood
Hetkel kuum Äripäevas

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt