George Soros: ma teen ikka raha

Mait Jüriado 28. jaanuar 2009, 21:18

Ajad on rasked aga miljardär George Soros
teeb ikka raha.

Miljardärist finantsist ning filantroop Georg Soros ütles, et samal ajal kui rahvusvahelise pangandussüsteemi kokkukukkumine ka tema kaasa tõmbas, astus ta samme, et kindlustada oma varandus.

"Ma võiksin öelda, et mul õnnestus oma kapitali kaitsta ning teha tootlus, mis pakub rahuldust normaalsetel aegadel," vahendas Sorose sõnu TheStreet.com. "Ma arvan, et praeguses majandusolukorras olla positiivsel territooriumil, on iseenesest saavutus."

2008. aastal prognoosis ajakiri Forbes Sorose varanduseks 9 miljardit dollarit (108 miljardit krooni).

Soros on nimetanud praegust olukorda majanduses hullemaks kui Suure Depressiooni ajal, mida paljud võrdluseks toovad. "Me peame suutma raha tekitada. Stiimulpaketid on asja üks tähtis osa, kuid see ei ole ainuke asi, mida praegu tuleb teha," ütles mees.

Soros prognoosib, et USA majanduskasv ei näita tugevad kasvunumbreid vähemalt järgmised kümme aastat. "Ameerika Ühendriikidel on järgmise dekaadi jooksul väga raske näidata üle 3%-list aastakasvu," prognoosib ta.

"USA pangad vajavad 1,5 triljonit dollarit päästerahaks", lisas ta, kuid ei näe, et selline päästmine tõenäoline oleks. "See tähendab, et USA valitsus peaks võtma enamusosaluse pangasüsteemis. Seda nimetatakse natsionaliseerimiseks ja see on poliitiliselt vastuvõetamatu," kommenteeris Soros.

Soros prognoosib, et 2008. aasta oli pangasüsteemis veel võrdlemisi hea aasta ning õige valu tuleb alles sellel aastal.

Briti naela kohta prognoosib Soros, kes läks koos teiste spekulantidega 1992. aastal naelas lühikeseks, mille tagajärjel devalveeriti nael, et on hiljuti naela kukkumist prognoosides kasumi lukku pannud. Soros prognoosis naela kukkumist dollari vastu kahelt dollarilt täna 1,42 dollarini. "Praeguselt tasemelt paistab mulle, et riski-kasumi suhe ei ole enam nii selge," lisas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. January 2009, 23:48
Otsi:

Ava täpsem otsing