Maksehäireregistrit täiendas rekordarv uusi ettevõtteid

10. november 2008, 16:36

Viimase 1,5 kuu jooksul lisas
maksehäireregistrisse võlgnevusi ligikaudu 300 uut ettevõtet, rääkis
aripaev.ee-le Krediidiinfo asedirektor Alar Jäger.

Kevadel alustas Krediidiinfo maksehäireregistri tarkvara uuendamist, et sinna saaksid võlglasi sisestada ka tavalised ettevõtted. Siiani sisestasid maksehäireregistrisse võlglaste kohta infot peamiselt krediidiasutused, telekommunikatsiooniettevõtted ja inkassofirmad.

Uus IT-süsteem läks käiku 15. septembril. "Vahepeal registreerisime soovijad ja augustis võtsime nendega ühendust. Programm töötab ja neid ettevõtteid, kellel on vaid mõni nõue, on palju juurde tulnud," märkis Jäger. Ta ütles, et uusi maksehäireregistriga liitujaid on umbes 300 ringis.

"Ettevõtetele ei maksa see midagi," ütles Jäger võlglasi avalikustada soovivate ettevõtete kulude kohta. Hüvitada tuleb vaid kirja maksumus, millega Krediidiinfo võlglast teavitab. "Me ei taha midagi selja taga teha. Saadame võlgnikule kirja ja kui ta võla kohe ära maksab, siis maksehäiret ei teki," rääkis Jäger.

Jäger lisas, et maksehäireregistrist pääsemiseks peaks kirja saaja reageerima nädalaga ja oma kohustused registri liikme ees täitma. Maksehäireks loetakse endiselt vaid neid võlgu, kus tasumise tähtajast on möödunud üle 45 päeva. " "Kui selleks ajaks pole asjad liikuma hakanud, on kuskil probleem," kommenteeris Jäger.

"Kõige suuremad võlad on vanad pahad asjad," märkis Jäger samas n-ö võlglaste edetabeli kohta.

"Poole aasta statistikast oli näha, et kui tekib maksuvõlg, tekivad ka muud võlad. Põllumehed ei jää naljalt riigile võlgu, sest sellest sõltuvad PRIA makstavad abirahad," ütles Jäger samas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2008, 17:11
Otsi:

Ava täpsem otsing