Padar: rahapuud meil ei kasva

Liis Kängsepp 10. november 2008, 15:38

Rahandusminister Ivari Padari hinnangul on
valitsusel hetkel ees keerulised otsused, kuna järgmise aasta eelarves tuleks
kulusid veelgi kärpida ning kindlasti tuleks selgelt silmas pidada eurot.

Keeruliseks teeb asja Padari sõnul just see, et kolmel erakonnal on kolm erinevat ideoloogiat ja erinevad prioriteedid. „Täna on Eestis kõik prioriteediks,“ lausus Padar täna peale koalitsiooninõukogu koosolekut.

Ministri sõnul on muutused praegu toimunud väga kiiresti ning on selge, et augustis tehtud majandusprognoos pole täna enam pädev. Ta tõi välja, et kui vaadata, mida prognoosisid erinevad analüütikud tänavu jaanuaris ja mida prognoositi augustis, on olukord tänaseks paljus muutunud.

„Oktoobris otsustasid sõbrad Lehmannid kotid kokku panna,“ sõnas Padar, „selge, et augustiprognoos tehti teistsuguse teabe pealt.“

„Riigieelarve puhul on tähtis see, et hoiaksime defitsiidi 3% piiri silme ees ka aastatel 2010 ja 2011,“ ütles Padar, „2010 tuleb riigieelarve teha paindlikumaks.“

Padari sõnul peaksid ettepanekud, kuidas eelarve tegemist paindlikumaks muuta, olema valmis järgmise aasta esimeseks kvartaliks. Küsimusele, kas see tähendab, et juba on plaanitud ka 2011. aasta eelarve teha defitsiidiga, Padar selget vastust ei andnud.

„Rahapuud meil ju ei kasva,“ sõnas ta, „tuleb olla ettevaatlik ja ettenägelik.“

Padar lootis, et Töötukassa tuleb vastu valitsuse ettepanekutele tõsta järgmisel aasta töötuskindlustusmakset. „Peame olema muutusteks valmis,“ sõnas Padar, „tahaksin uskuda, et olukord järgmisel aastal väga drastiliseks ei lähe.“

Rahandusminister välistas võimaluse, et töötuskindlustusmaksena kogutud raha hakataks kasutama mingil muul otstarbel, kui praegu seaduses ette nähtud.

„Sinna alla smugeldada no näiteks koolitoitu ei lähe mitte. Töötuskindlustusel on selgelt kokku lepitud funktsioon,“ teatas Padar, lisades, et muutused majanduses on praegu palju keerulisemad kui aastatel 1999-2000 ja Eesti peab selleks valmis olema.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. November 2008, 12:53
Otsi:

Ava täpsem otsing