Kilk: ettevõtetele on kahjulik riigi omandis olla

13. november 2008, 15:42

Endise riigifirma Werol Tehased
ellu äratanud ettevõtja Rein Kilk ütles tänasel Eesti Posti juubelikonverentsil,
et tema vastus küsimusele, kas riigiettevõte peaks börsile minema, on jah, jah
ja veelkord jah.

"Tänapäeval teab ju iga laps, et börs on see koht, kust saadakse miljonäriks, kui sinna siseneda miljardärina," viskas Kilk nalja ja märkis, et poliitikutel pole praegu lihtsalt kombeks ettevõtete müügist ega erastamisest rääkida. "Müük või erastamine pole populaarne sõna, selle asemel kasutatakse terminit "börsile minek" või "osaline börsileminek," rääkis suurärimees.

"Elame erakordselt huvitaval ajal, seltsimehed! Oleme näinud asju, mida meie esivanemad pole näinud aastasadade jooksul. Nüüd on meil õnn näha läbi aegade suurimat majanduskriisi, aga miks see on hea? Olukord on erakordselt sitt, nagu kadunud Lennart Meri ütles, kuid see on väetis meie tulevikule," jätkas Kilk kihutuskõnet.

"Olen märganud, et headel aegadel tehakse halbu otsuseid, kuid halbadel aegadel suudame end kokku võtta. Praegu on niisiis heade otsuste tegemise aeg," rääkis ta. "Minu vastus küsimusele, kas minna börsile või mitte, on jah, jah ja ainult jah. Riigiettevõtted on muutunud poliitikute mängukanniks. Poliitikutest nõukogu liikmeid huvitab, kuidas saada oma erakonnale või lemmikspordiklubile toetust, kuidas teha sotsiaalpoliitikat."

"Ettevõttele on põhimõtteliselt kahjulik riigi omandis olla," raius Kilk ja lisas, "praegu on olukord, kust päästku end kes suudab. Võib-olla on see riigiettevõtetele hea aeg oma otsuseid teha."

Kilk on tähele pannud, kuidas talle toob ühe päeva jooksul posti mitu postiljoni. "Vahepeal käis kolm, praegu käib kaks. Kilomeetrid, mis iga päev kogunevad topeltjooksmisest, on märkimisväärsed. Mina kliendina kannataksin ära, kui mulle tooks päeva jooksul posti üks inimene. Olen kuulnud, et mõne piirkonna postiljonid on koopereerunud," rääkis ärimees.

Tea Kirjastuse juht Silva Tomingas kommenteeris Kilgi tähelepanekuid: „Ka minul käib kolm postiljoni ja minu sõnum on, et koopereeruge. Siin on võimalus palka tõsta ja kolm korda.“

"Tänapäeval on internet meil kõigil taskus, mul on isegi kaks internetti," tõmbas oma jutu ilmestamiseks ühest taskust ühe teisest taskust teise iPhone’i, kutsudes Eesti Posti agressiivsetele tehnoloogilistele uuendustele. "Et börs on hetkel täiesti maas, on sobiv teha ettevalmistusi. Madalseisule järgneb tõus ja kui õigel hetkel börsile siseneda, võib sellelt korralikult teenida," selgitas Kilk samas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
13. November 2008, 15:42
Otsi:

Ava täpsem otsing