Belgia peaminister võib pangaskandaali tõttu tagasi astuda

19. detsember 2008, 09:07

Belgia peaminister Yves Leterme võib olla
sunnitud tagasi astuma seoses Belgia suurpanga Fortis ümber puhkenud
skandaaliga, kuna väikeaktsionärid kaebasid kohtusse valitsuse otsuse müüa
Fortis Prantsusmaa pangale BNP Paribas.

Mitmed Belgia parlamendiliikmed usuvad, et peaminister avaldas kohtule survet müük heaks kiita, vahendasid ERRi uudised.

Belgias on finantskriisist saamas nii majanduskriis kui ka valitsuskriis. Kui Beneluxi suurpank Fortis mõne kuu eest hätta sattus, tükeldati pank sisuliselt Belgia, Hollandi ja Luksemburgi valitsuste vahel kolmeks.

Belgia valitsus süstis panga Belgiasse jäänud osadesse 11,2 miljardit eurot, ent see summa ei suutnud investoreid rahustada. Seepärast otsustas peaminister Yves Leterme'i valitsus müüa Fortise Belgia osad edasi Prantsuse pangale BNP Paribas.

Väikeaktsionärid kaebasid müügi kohtusse, kuna nendega ei konsulteeritud. Nüüd on ilmsiks tulnud kirjavahetus, mis viitab, et valitsus võis avaldada kohtule survet panga müük heaks kiita. Peaminister Yves Leterme eitab süüdistusi.

Panga müügi ümber puhkenud skandaal on taas esile kutsunud spekulatsioonid peaministri tagasiastumisest. Belgia meedia arvates võib lahkumine ees oodata ka rahandusministrit ja justiitsministrit.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
19. December 2008, 09:08
Otsi:

Ava täpsem otsing