Borg: Rootsi SKP võis kahaneda 3-6%

10. veebruar 2009, 15:57

Täna Rootsis avaldatud tööstustoodangu
näitajad läinud aasta lõpust koos varasema statistikaga jaekaubanduse, tööturu
ja usaldusindeksite kohta, võivad viidata sellele, et Rootsi SKP kahanes läinud
aasta viimases kvartalis eelnenud aasta sama perioodiga võrreldes 3-6%.

Nii ütles Rootsi rahandusminister Anders Borg täna avaldatud numbreid kommenteerides, kirjutas Rootsi majanduslehe Dagens Industri võrguportaal.

Minister märkis, et viimane kvartal „oli üks raskemaid, mis ma kogenud olen“.

„Olukord on halvenenud väga järsult, kuid aasta kohta tervikuna peab järeldustega ettevaatlik olema niisamuti kui tulevikuperspektiivide osas,“ ütles Borg.

Ministri sõnul on praegu oluline riigi finantsid korras hoida ning mitte kogu püssirohtu kohe käiku lasta. Finantsturgude seisu kommenteerides ütles minister, et kriisi lahenemiseni läheb veel aega.

Täna Brüsselis toimunud rahandusministrite kohtumisel leppisid ministrid kokku ühised seisukohad pankade probleemsete varade probleemiga tegelemiseks. Kas ka Rootsi kavatseb selles osas mingi programmi käivitada, seda Borg täna ei öelnud. Esmalt tahab Rootsi valitsus käima saada abipaketi pankadele, mis näeb ette nende kapitalibaasi tugevdamise riigi rahaga.

Rootsi tööandjaid ühendava katusorganisatsiooni Svenskt Näringsliv peaökonomist Stefan Fölster ütles, et tööstustoodangu ja tellimuste nii suure kahanemise peale tuleb tal ilmselt oma majandusprognoos ümber vaadata. See tähendab, et alanud aastaks prognoositud 1,5%ne SKP langus on liiga optimistlik.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. February 2009, 15:57
Otsi:

Ava täpsem otsing