Q Vara loovutab Läti arendusprojektid pangale

15. märts 2009, 18:46

Makseraskustes Q Vara loovutab kolm
Läti arendusprojekti ilmselt pangale, märtsi alguseks oli Jurmalasse kerkinud
luksusmaja 32 korterist müüdud vaid üks.

Kohtult pikendust saanud saneerimiskava esialgses variandis pakkus Q Vara: "Läti üleüldiste majandusraskuste ja investorite väga negatiivse meelsuse taustal on mõistlik valida Lätis pangapoolne tänane pakkumine ja pärast riskide maandamist 2009. aasta aprillis-mais tehingud pangaga teostada. Projektid külmutatakse 12-24 kuuks."

Jonathani projekti kinnistud, Silukalni projekti kinnisvara ja 365 projekti kinnisvara on panditud DnB Nord pangale.

Hetkel on Riia ja Jurmala vahel paiknevate Silukalni paaris- ja ridaelamute arendus külmutatud. Mõned kliendid, kes tegid oma tehingud madalate hindade pealt, on tehingust loobunud. Müüdud on 25 majaosa, millest 5 majaosa on kliendile üle andmata, tutvustas saneerimiskava. Lisaks on valmis, kuid müümata kaks majaosa. Ülejäänud küla ehitus on konserveeritud.

Luksuslik kortermaja Jurmalas, projekt 365, on küll valmis ja hoone ametlik avamine toimus 17. septembril, kuid ostjail puudub huvi. 32 korterist on müüdud vaid üks.

Riia kesklinna läheduses paikneva Jonathani projekti müük läks luhta, kuna investorid hüppasid alt ära. Ehitamiseni pole veel jõutud, ehkki on olemas kehtiv detailplaneering kui ka tehniline projekt. Hetkel on käimas investorite või ostjate otsimine.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
27. March 2009, 19:04
Otsi:

Ava täpsem otsing