Esimesed mõttekojad Minu Eesti talgutele juba täis

06. aprill 2009, 10:55

Minu Eesti mõttetalgutele registreerimine
algas 1. aprillil ja tänaseks on esimesed kaks mõttekoda täis saanud, kuhu
talgulisi enam juurde ei registreerita.

Viie päevaga on registreerunud 66 tiimi ja 262 inimest. Kokku oodatakse mõttetalgutele 100 000 inimest tänastele aktuaalsetele küsimustele koos mõtlema ja lahendusi otsima.

"Registreerimine toimub oodatud tempos," ütles Minu Eesti projekti koordinaator Eva Truuverk. Eelmise aasta kogemusele tuginedes on suurem registreerumise laine veel ees, lisas ta.

Kuna kõik küsimused, mida mõttetalgutel arutama hakatakse, püstitavad osalejad ise, kutsuvad korraldajad juba praegu aktiivselt mõtlema selle üle, mis on tähtsad teemad, millele üheskoos 1. mail lahendusi leida.

Mõttetalgute korraldajate sõnul on ideest aktiivselt kinni võtnud ka lapsed. Näiteks soovib Vanalinna Haridusgümnaasiumi 12 a klassi õpilane korraldada mõttetalgud oma koolis ja leida koos kaasõpilastega lahendus küsimusele "kuidas pere seitmeks koju saada".

Eelmisel aastal ühendas enam kui 50 000 inimest oma jõud selleks, et koos Eesti prügist puhtaks teha. Tänavu oodatakse kodanikualgatuse korras 100 000 inimest 1. mail 400 mõttekotta üle Eesti ühiselt mõtlema ja lahendusi otsima, kuidas muuta elu Eestis paremaks.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. April 2009, 19:06
Otsi:

Ava täpsem otsing