Padar: 2010 vajab Eesti lisaraha kuni 13 miljardit krooni

08. aprill 2009, 15:02

Eurole üle minna soovival Eestil võib
olla järgmisel aastal vaja lisaraha kuni 13 miljardit krooni, ütles
rahandusminister Ivari Padar täna riigikogus.

Parlamendi liikme Mai Treiali Eesti eurole üleminekut puudutavale arupärimisele vastates ütles Padar, et tänavu võib täiendavate kärbete vajadus olla kuni seitse miljardit krooni. "Kui me vaatame riskistsenaariume nii 2009. kui 2010. aastaks ja kui me näeme, et riskistsenaariumid suure tõenäosusega täituvad, siis see võib tähendada täiendavate eelarveliste kärbete või maksude tõstmist sel aastal kuni seitsme miljardi krooni võrra ja kuni 13 miljardi kroonini 2010. aastal," ütles rahandusminister. Euro on kõikide meie poolt ettevõetud arukate otsuste lõpptulemus, lisas ta.

Vastates Toomas Vareki küsimusele majandusprognooside erinevuse kohta selgitas Padar, et rahandusministeeriumi baasprognoos on 8,5%ne majanduslangus ning olemas on ka riskiprognoos, mille järgi hinnatakse majanduslanguseks 10%. "Kui tõenäoline on riskiprognoosi käivitumine, sõltub edasistest arengutest," lisas ta.

Minister tõdes, et esimese kvartali tulemuste põhjal ei saa teha lõplikke otsuseid, millega vähendatakse eelarvemahtu veelgi. Mainides ministeeriumi ettepanekuid, mis tulevad arutusele homsel kabinetiistungil, märkis Padar, et ülesanded tulevad rasked nii 2009. aasta kui ka 2010. aasta kontekstis.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
08. April 2009, 15:30
Otsi:

Ava täpsem otsing