Vahur Kraft: Nordea emafirma on suurima turuväärtusega

05. mai 2009, 19:08

Eestis tegutsevate suuremate
kommertspankade emafirmadest on suurima turuväärtusega Nordea. Aprilli
keskpaigas oli Nordea turuväärtuseks 20,3 miljardit eurot, märkis Nordea panga
juht Vahur Kraft.

Aasta esimeses kvartalis jagunesid pankade kvartalikahjumid järgmiselt: Sampo kvartalikahjum 54 miljonit krooni, SEB teenis Eestis 40 mln kahjumit, Swedbank teenis 300 mln kahjumit ja ainult Nordeal õnnetus saada positiivne tulemus ja nad lõpetasid esimese kvartali 95,4 mln suuruse kasumiga.

Nordea Panga Eesti juhi Vahur Krafti sõnul on Eestis tegutsevate suuremate kommertspankade emafirmadest on suurima turuväärtusega Nordea. Aprilli keskpaigas oli Nordea turuväärtuseks 20,3 miljardit eurot.

"Pankade endi andmeil oli SEB turuväärtus 6,65 miljardit eurot, järgnesid Danske Bank 5,25 ja Swedbank 1,74 miljardi euroga. Lisaks on Nordea Põhjamaades ainus pank, kelle reiting püsib varasemal tasemel Aa1, mis on kaks pügalat parem kui teistel pankadel. Reitinguagentuur Moody´s on viimasel ajal langetanud nii SEB, Swedbanki kui Danske panga reitinguid," lisas Kraft, kelle sõnul jälgitakse teraselt ka laenuportfelli kvaliteeti ja hinnatakse selle vastavust väliskeskkonna muutustele. "Meile annab kindlust teadmine, et Nordea on Euroopa viie kapitaliseerituma panga hulgas," lisas ta.

Edasised liikumised panganduses on Krafti hinnangul tugevalt seotud reaalsektoriga. "Kui majandusel läheb kehvasti, avaldab see loomulikult mõju ka pankadele. Mida sügavam kriis, seda suurem mõju. Kui aga majandus hakkab kiiresti taastuma, taastub ka pangandussektor seda kiiremini," arvas pangajuht.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. May 2009, 19:08
Otsi:

Ava täpsem otsing