RSA Kindlustus haarab turgu

11. mai 2009, 11:34

Hoolimata majanduse aeglustumisest jätkas
RSA kindlustusgrupp I kvartali tulemuste põhjal Balti riikides turuliidri
positsioonil, ettevõtte turuosa Eestis moodustab täna 2,5%, kasvades kolme kuuga
ligi 50% võrra.

Rahvusvaheline kindlustusgrupp RSA võttis kokku oma 2009. majandusaasta I kvartali majandustulemused arenevatel turgudel, sh Balti riikides. RSA Kindlustusmaksete maht Eestis tõusis 89%, Lätis 4% ja Leedus 3%.

RSA Kindlustuse juht Kaido Kepp kommenteerides esimese kvartali tulemusi tõdes, et kindlustusturgu iseloomustab järjest tihenev konkurents ning majanduskeskkonnast tingitud jätkuv langustrend. “Majanduslikult rasketel aegadel on RSA aga üks kindlustusseltsidest, kes jätkas ka I kvartalis tugevat kasvutrendi. Positiivsete tulemuste taga on eelkõige kõrge kliendi- ja koostööpartnerite rahulolu ning innovaatilised kindlustuslahendused,” selgitas Kaido Kepp tagamaid. RSA kindlustuslepingute arv kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga viis korda.

RSA grupi kindlustusmaksed 2009. aasta esimese kolme kuu jooksul moodustasid 1,9 miljardit naela, mis on 8-protsendiline kasv võrreldes 2008. aasta sama perioodiga. RSA juhatuse esimehe Andy Haste sõnul ootab RSA ka 2009. majandusaastal häid tulemusi.

Esimese kvartali üheks positiivseks sündmuseks kogu grupile on kindlasti suured kordaminekud RSA tütarettevõttel Rootsis. Euroopa juhtiv majandusajakiri Euromoney valis RSA gruppi kuuluva Trygg-Hansa parimaks kindlustajaks Rootsis. Trygg-Hansa sai esikoha neljas kategoorias, nende hulgas “Parima Rootsi kindlustaja” auhinna Awards for Excellence võistlusel. Trygg-Hansa võitis Rootsis ka “Innovaatilisim kindlustaja,” “Parima hinnatasemega kindlustaja” ning “Parim kindlustusnõuete lahendaja” kategoorias.

Kokku oli RSA Kindlustuse 2008 aasta käive 70,4 mln kr. Eestis tegutseb RSA Kindlustus Codan Forsikring A/S Eesti filiaalina, kasutades RSA kaubamärki. Codan Forsikring A/S on Taani kahjukindlustusselts, mis kuulub rahvusvahelisse RSA kindlustusgruppi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
12. May 2009, 16:35
Otsi:

Ava täpsem otsing