Luterma väikeomanik: börs ei usu ise ka, et investorite huvid on kaitstud

11. juuni 2009, 15:18

Luterma väikeaktsionär Sander Karu ütles
Luterma börsilt lahkumise tingimuste kohta, et Tallinna börsi noteerimis-
ja järelevalvekomisjon ei usu justkui ise ka, et nende otsuse tulemusena
investorite huvid kaitstud on.

"Börsiteates toodud tingimused, mille alusel saab väikeaktsionär börsilt lahkuda, on väga ebamäärased," möönis Karu. "Lugedes börsiteadet, tundub, et NASDAQ OMX Tallinna börsi noteerimis- ja järelevalvekomisjon ise ka ei usu, et nende otsuse tulemusena on investorite huvid kaitstud," ütles Karu, lisades, et tal ei ole mingit alust arvata, et suuromanik Oliver Kruuda soovib kaasaktsionäridel “nahka üle kõrvade tõmmata”.

Seda, miks ei kästud Kruudal teha väikeaktsionäridele ülevõtupakkumist, võiks Karu hinnangul täpsemalt kommenteerida noteerimis- ja järelevalvekomisjon. "Kui tõesti on lähtutud seadustest ja järgitud “head tava”, siis riskidega peaks juba iga investor investeerides ise arvestama," arvas koolitaja ja koostööpartner vajalike teooriate juurutamisel praktikasse.

Mingi konkreetne ülevõtmispakkumine oleks Karu arvates olnud kindlasti parem variant, sest see oleks andnud investoritele otsustamiseks täiendavat informatsiooni. "Ise oleksin eelistanud võimalikult kõrge hinnaga ülevõtmispakkumist," tõdes väikeaktsionär.

"Kuna minu arvamus võib mõjutada aktsiate hindasid Tallinna börsil, ei soovi ma turuga manipuleerida," vastas Karu küsimusele, kas ta üritab börsil aktsiad ära müüa või hoopis osalust suurendada, et ka pärast börsilt lahkumist edasi aktsionäriks jääda. "Sõltuvalt hinnamuutustest börsil olen valmis nii aktsiaid müüma kui ka ostma."

Karu ütles, et tema võttis 2007. aasta septembris Rubla tehtud ülevõtmispakkumise 29 krooni aktsia kohta vastu. Toona soovis Kruuda anda väikeaktsionäridele võimaluse loobuda Kalevi kui traditsiooniliselt tuntud magusatootja aktsiatest, kuna aktsionäride koosolekul kiideti heaks magusa- ja piimatootmisüksuste müümine Indrek Rahumaa suurosalusega investeerimisfirmale Alta Capital Partners.

Müüki pidid minema AS-is Kalev Paide Tootmine, AS-is Kalev Jõhvi Tootmine, AS-is Kalev Chocolate
Factory, AS-is Vilma ja OÜ-s Maiasmokk, ja isegi eellepingud olid selleks sõlmitud. Paraku hakkasid pärast seda finantsturud kogu maailmas kukkuma ja firmade hinnad samuti, nii et Alta Capitali ei rahuldanud enam kokkulepitud hind. Uues hinnas ei suutnudki Rahumaa ja Kruuda enam kokku leppida. Sellest tehingust on tänaseks järele jäänud vaid kohtuvaidlused selle üle, kes, kui palju, kellele võlgu jäi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing