Luterma: väikeaktsionäridele ülevõtmispakkumist ei tehta

12. juuni 2009, 14:20

Kõik väikeaktsionärid, kes
soovisid endise Kalevi aktsiatest loobuda, said seda Luterma
õigusteeninduse juhi Allan Viirma sõnul teha hea hinnaga üsna hiljuti ehk
2007. aasta sügisel.

"Luterma tegi kõigile aktsionäridele ülevõtmispakkumise 2007. aasta sügisel. Pakkumise hind ühe aktsia kohta oli ca 10 krooni kõrgem, kui oli sel ajal Luterma aktsia hind Tallinna börsil enne ülevõtmispakkumise tegemist. Leian, et kõigil aktsionäridel, kes seda soovisid, oli seega üsna hiljuti võimalik oma aktsiad ülevõtmispakkumise käigus minu arvates hea hinnaga võõrandada," vastas Viirma küsimusele, kas ja miks väikeaktsionäridele ülevõtmispakkumist ei tehta.

Viirma nentis, et Luterma ei saa kahjuks prognoosida, kuidas kellelgi oma aktsiad müüa või soovi korral aktsiad juurde soetada õnnestub järgneva kolme kuu jooksul, kui ettevõte veel börsil on. "Aktsiatega kauplemine kujuneb vastavalt turutingimustele ning Tallinna börsi hinnangul on 3-kuuline tähtaeg otsuse kaalumiseks ja tegemiseks piisav," selgitas ta. "Börs on muuhulgas ka emitendi tegevuse üle järelevalvet teostav organ ning meil ei ole põhjust kahelda nende hinnangus."

Luterma esindajana ei saa ma anda soovitusi meie aktsionäridele, ütles Viirma, mida soovitaks ta väikeaktsionärile, kas üritada börsil aktsiad ära müüa või hoopis osalust suurendada, et ka pärast börsilt lahkumist edasi aktsionär olla. "Otsuse saavad teha siiski aktsionärid ise, meie oleme selle otsuse tegemisele läbi börsil oldud aja kaas aidanud, avaldades Luterma majandustegevuse kohta reglemendiga nõutud informatsiooni," lisas ta.

Ka seda ei pidanud Viirma võimalikuks kommenteerida, mida soovib Luterma suuromanik Oliver Kruuda, kas ta soovib loobuda täielikult väikeaktsionäridest või pole neil tema joaks erilist vahet. "Esindan Lutermat, aga mitte tema omanikke," põhjendas jurist.

Mis plaanid on Lutermal peale börsilt lahkumist, kas ta jääb samasuguse juriidilise ettevõttena edasi tegutsema või kavatsetakse tükeldada või lausa täies ulatuses maha müüa?

Kogu informatsiooni Luterma majandustegevuse ja oluliste otsuste kohta saavad nad Viirma sõnul siiski avaldada ainult läbi börsi infosüsteemi, ja seda isegi antud juhul, kui Luterma suhtes on tehtud noteerimise lõpetamise otsus. "Juhin tähelepanu, et kuni 10. septembrini on Luterma aktsiad ikkagi noteeritud ja me peame järgima reglemendi nõudeid," toonitas ta.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. September 2009, 14:47
Otsi:

Ava täpsem otsing