Kranich: ei kommenteeri midagi

26. juuni 2009, 10:46

Eile õhtul Eesti Loto juhiks valitud Heiki
Kranich jäi oma kommentaarides uue ametiposti kohta enam kui kidakeelseks.

Kui Kranich kuulis, et helistatakse Äripäeva toimetusest ning ilmselt aimates, et ajakirjanik helistab seoses tema valimisega lotofirma juhatuse esimehe kohale, ütles värske riigifirma juht, et ei soovi Äripäevale mingeid kommentaare anda ning pani toru hargile.

Äripäev kirjutas juuni alguses, et ühe Reformierakonna siseeluga kursis oleva allika sõnul võib Kranichi kandideerimise taga Eesti Loto juhiks olla kaks varianti - kas Reformierakond on ühe suure tehingu idanema pannud või on Kranich nii suurtes rahalistes raskustes, et otsib sissetulekut.

Eksrahandusminister ning endine keskkonnaminister Kranich on viimased kuus aastat suurest poliitikast ning palgatöölt eemal olnud ning enda sõnul oli Eesti Loto juhiks kandideerimine tema jaoks uue lehe pööramine. Üks etapp on elus läbi saanud, peaks midagi muud proovima, põhjendas Kranich enda kandideerimist. Vahepealsetel aastatel on mees osalenud maadevahetustes ning vahendanud mitmele Eesti ärimehele kontakte Bulgaarias.

Reformierakondlane tuli oma kandidatuuriga välja ajal, mil räägitakse üha enam ettevõtte erastamisest, mida endine lotofirma tegevjuht ei poolda.

Kuus aastat Eesti Lotot juhtinud Aivar Lepp ettevõtte erakätesse andmist ei poolda. "Siin on risk, et lähtutakse ainult sellest rahast, mida müügiga saadakse, ning ei suudeta näha kaugemale. Tuleks otsustamiseks rohkem aega võtta."
Lepp oli ise ka üks kandideerijatest.

"Kõike võib olla, spekuleerida võib igasuguste asjadega," lausus Eesti Loto nõukogu liige Andres Ammas juuni algul küsimuse peale, kas Kranichi kandideerimine võib olla seotud Eesti Loto tulevase erastamisega ning Reformierakonna sooviga suruda ühte oma liiget firma etteotsa.

Eesti Loto nõukogu esimehe Ardo Ojasaluga pole Äripäeval õnnestunud pärast Kranichi määramist lotofirma juhiks ühendust saada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
26. June 2009, 17:16
Otsi:

Ava täpsem otsing