Väikeettevõtjad aruannete esitamisega enim kimpus

05. august 2009, 07:23

2007. aasta eest on majandusaasta aruande
esitamata jätnud mõne päeva taguse seisuga 7643 ettevõtet. Tegemist on peamiselt
väiksemate firmadega, kes loodavad kahe silma vahele jääda.

Leivaeksport OÜ, mille aktsionär on Pere ASi kaudu Rein Kilgile kuuluv Elikante, on juhatuse liikme Meelis Virro sõnul projektiettevõte ning hoopiski nii väike, et ei peaks Äripäevale huvi pakkuma.

"Ma lasen seda kohe uurida, aga minu meelest on isegi 2008. aasta aruanne esitatud," rääkis ta tunamullusest puuduvast majandusaasta aruandest.

Virro rääkis, et Leivaeksport ei ole praegu tegutsev ettevõte. "Loomulikult esitamiskohustus on ikka olemas ja kohustusi tuleb ikka täita, on see siis riiulis seisev või tegutsev ettevõte," tõdes Virro.

Trahv aruande esitamata jätmise eest

Tuntud nimedega ettevõtjatest on tunamulluse aasta eest ja ka 2008. aasta eest majandusaasta aruanne esitamata pistiseskandaalis süüdi tunnistatud Villu Reiljani jahisõbra Hannes Kuusmikuga juhatuses VTBE Capital ASil.

Harju maakohus trahvis mullu oktoobris ettevõtet aruande esitamata jätmise eest 3500 krooniga. Pärast küsimuste esitamist e-kirja teel helistas Kuusmik Äripäeva toimetusse ja teatas, et "aruande esitamine jäi unarusse ja tänaseks on trahvid makstud".

Kuusmiku sõnul on tegemist aktiivselt mittetegutseva firmaga. "See oli lihtsalt oma lohakus," lisas ta veel ning lubas selle nädala jooksul asjad korda ajada.

Kasiinoärimehe Armin Karu täielikul nimekaimul, kuid veidi väiksema kaliibriga ettevõtjal on OÜ Panustaja Investeeringute 2007. aasta eest majandusaasta aruanne esitamata. Kuigi Armin Karu kuulub äriregistri järgi ettevõtte juhatusse, ta enda sõnul seal tegev ei ole ning aruande puudumist kommenteerida ei tea, rääkides, et teine juhatuse liige, Janek Pohla, tegeleb ettevõtte asjadega rohkem. Register aga sellist meest juhatuses sootuks ei tunnista.

Kõige tuntum aruande esitamata jätja on ehk Bravocomi kaubamärgi all tegutsev Marcel Vichmanni ja Oliver Kruuda osalusega ProGroup Holding OÜ. Ettevõtte juhatuse liige Jaak Lippmaa lasi Äripäeval oma küsimused e-kirjaga edastada, kuid vastust siiski ei saatnud.

Loe pikemalt tänasest Äripäevast

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2009, 21:00
Otsi:

Ava täpsem otsing