Ettevõtja: aruanne annab äri seisust selge pildi

24. august 2009, 19:21

Mikroettevõtete aruandluse ärajätmine päris
õige ei ole. Aruande koostamine tuleb ettevõtjale ainult kasuks, sest annab
hea ja selge pildi, mis seisus tema äri on, sõnas puidutööstusettevõtte Haret AS
juhatuse esimees Ott Otsmann.

Mikroettevõtete aruandluse ärajätmine küll päris õige ei ole, ütles Otsmann vastates Äripäeva päevaküsimusele, kas mikroettevõtetele võiks anda aruandlusvabastuse.

„Kui vaadata, et keskmise mikroettevõtte käive on 15 miljonit eesti krooni, ei tohiks aruande tegemine nüüd küll mingi väga keeruline asi olla,” leidis Otsmann. Lisaks tuleb aruande kokkupanemine ettevõtjale endalegi ainult kasuks, sest annab hea ja selge pildi, mis seisus tema äri on.

„Võib-olla võiks mõnede aastaaruande osade täitmise nõudmisi veidi leevendada, aga kui aruandlus hoopis ära jätta, kipub ettevõtte läbipaistvus ära kaduma,” oli Otsmann Euroopa Komisjoni algatatud aruandevabastuseidee suhtes skeptiline.

Rahandusministeeriumi andmetel puudutaks Euroopa Komisjoni algatatud aruandevabastus vähemalt 60% Eesti ettevõtetest ja selle ülevõtul tekiks korralik kaos.

Riigikogus on hetkel menetluses raamatupidamise seaduse muutmise eelnõu, millega luuakse eeldused majandusaasta aruande elektrooniliseks esitamiseks. Tegemist on justiits- ja rahandusministeeriumi ühise algatusega, millega vähendatakse nii aruande esitajate kui ka töötlejate halduskoormust.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. August 2009, 21:00
Otsi:

Ava täpsem otsing