President Ilves: Horvaatia positiivne areng peaks innustama Makedooniat ja Serbiat

05. november 2009, 20:50

Horvaatia liitumiskõneluste jätkumine
EL-iga võiks innustada ka Makedooniat ja Serbiat edasi liikuma ja teel seisvaid
takistusi ületama, ütles president Toomas Hendrik Ilves tänasel kohtumisel
Euroopa Komisjoni laienemisvoliniku Olli Rehniga.

“Euroopa Liidul on võimalus ning meil lasub kohustus toetada ja aidata neid Euroopa riike, kes on valinud demokraatia ja ühendusele lähenemise tee,” märkis Ilves.

Eesti riigipea avaldas heameelt Horvaatia ja Sloveenia äsjase kokkuleppe üle, mis võimaldab Horvaatial jätkata liitumiskõnelusi Euroopa Liiduga ning määrab ära, kuidas lahendada kahe riigi piiriprobleem. Ta tunnustas Euroopa Komisjoni vahendustegevuse eest, mis viis sellise kokkuleppeni.

“Niisugune ülimalt positiivne areng peaks olema innustuseks näiteks Makedoonia ja Serbia edasiliikumist takistavate küsimuste ületamiseks, kus mõlemal puhul näeme mõne ühenduse liikmesmaa praegu tõrjuvat hoiakut,” sõnas president Ilves.

“On ka Euroopa Liidu vastutus, et reformiriigid – Makedoonia ja Serbia kuuluvad kahtlemata nende sekka – ei väsiks ega kaotaks tulevikusihti, mis võiks kaasa tuua nii Euroopa Liidu kui ka nende riikide endi arengule ebasoovitavad tagajärjed,” hoiatas Eesti riigipea. “Olen kindel, et me tuleme selle kõigega toime ja meid julgustab ühenduse eelmiste laienemiste edulugu.”

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. November 2009, 20:50
Otsi:

Ava täpsem otsing