Kendra: kohustuste hulk eelmisest aastast väiksem

Katariina Krjutškova 19. detsember 2009, 16:57

Kohustuste hulk võrreldes eelmise aastaga pole suurenenud, vaid pigem vähenenud, väitis Tallinna finantsteenistuse juht Katrin Kendra.

"Me saame oma majandustarkvaras vaadata, palju on üleval kohustusi. Kohustuste hulk võrreldes eelnevate aastatega pole suurenenud. Pigem on ta vähenenud," ütles Kendra.

Äripäev palus Kendral kommenteerida ka opositsiooni pidevalt kostuvat väidet, et Tallinna linna eelarves on miljard krooni puudujääki. "Ma ei ole viimasel nädalal lehti lugenud ja ma pole kursis täpselt, mida opositsioon väitnud on. Selles suhtes on väga raske argumenteerida või kommenteerida, miks või mida nad öelnud," väitis Kendra.

"Sellist summat nagu miljard, et eelarves oleks auk. Ma ei kujuta seda ette. Võin öelda, et see väide ei vasta tõele. Tallinna linnal pole seda auku või puudujääki. Ma isegi ei oska kommenteerida, millel see väide tugineb," lisas ta.

Sotsiaaltoetuste väljamaksmise ümberkorraldust, kus enam ei tasuta sünnitoetuseid ja kooliminekutoetuseid ühes osas, kommenteeris Kendra järgmiselt:  "Aga see ongi nii, sest andke andeks, väga tihti on olnud olukordi, kus sünnitustoetuse võtmiseks ongi inimesed võtnud ja registreerinud ennast Tallinna linna. Siis paar päeva hiljem registreeritakse linnalähedasse välja ja võetakse sealt ka sünnitoetus välja. Igati õige on maksta mitmes osas, et inimestel poleks võimalus trikitada."

 

 

 

 

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
20. December 2009, 10:03
Otsi:

Ava täpsem otsing