Turulööja ennustab lennukat tõusu

Silvia Viidik 29. detsember 2009, 12:43

Fondijuht Bill Miller, kes aastani 2006 suutis turgu lüüa tervelt 15 aastat järjest, on tagasi fondijuhtide kõrgliigas panustega USA majanduse paranemisele tema vana hiilguseni, kirjutab Bloomberg.

Milleri juhitav Legg Mason Capital Management Value Trust on sel aastal kerkinud juba 43 protsenti, mis on parem 93 protsendil tema sarnaselt juhitavatest konkurentidest, selgub Morningstari andmestikust. Tõus on esimene pärast aastat 2005, mil Miller on laiapõhjalist Standard & Poor’s 500 aktsiaindeksit löönud. Indeks on aasta algusest kerkinud vaid 25 protsenti.

„Positsioneerisime fondi paranemisele,“ kinnitas Miller. „Isegi, kui olud olid eelmisel kevadel erakordselt kehvad, oli selge, et turule tuleb tsükliline härjafaas,“ lisas ta.

Miller, kes oma optimistliku prognoosiga vaidleb vastu Mohamed El-Eriani ootusele pikast alla keskmise tasemega majanduslikule kasvule, põhjendas, et paremad väljavaated majandusele ja madalamad potentsiaalsed tootlused intressitoodete seas ajavad investorid järgmisel aastal tagasi aktsiafondidesse.

Pärast oma pikka võidukat seeriat turuindeksi löömisel, pidi Miller järgnevad kolm aastat leppime turu kannul lonkija rolliga, sest alahindas krediidikriisi tegelikku mõju. Tema fond kukkus 2008. aastal seetõttu 55 protsenti, mis tähendas investorite jaoks 7,5 protsendist langust viimase viie aasta peale. Selline tulemus tõmbas tema fondi täiesti põhjamutta, ta jäi alla lausa 99 protsendile konkurentidest. „Olin kriisi alguses liiga optimistlik,“ tunnistas Miller.

Eelpool mainitud Pacific Investment Managementi juht Mohamed El-Erian rääkis ajakirja Fortune viimases numbris, et investorid peaksid valmis olema pikemaajaliseks kõrgeks töötuse määraks ja mitte üle 2protsendiliseks majanduskasvuks.

Milleri hinnangul on järgmisel aastal teostatav isegi 4protsendiline majanduskasv. See omakorda peaks kannustama S&P 500 aktsiaindeksi vähemalt 15protsendilist tõusu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
30. December 2009, 20:59
Otsi:

Ava täpsem otsing