Anne Oja • 30. august 2010 kell 18:26

Läti ametnik soovitab lasta kopraid üksteist hävitama

Läti riikliku metsateenistuse hinnangul pole vaja kobraste arvukuse kasvule reageerida, kuna need loomad hakkavad ühel hetkel ise üksteist hävitama.

Metsateenistuse jahindusosakonna juht Janis Ozolins selgitas, et talupidajaid ja ametnikke häirivaid kopraid pole vaja maha lasta. On vaja vaid oodata, kuni kopraid saab veel rohkem ja nad üksteist territooriumi pärast võideldes tapma hakkavad, edastas uudisteagentuur Mixnews.

Ozolins märkis, et Lätis elab praegu 150 000 kobrast, mida on rohkem, kui ametlik statistika näitab. Tema sõnul mahuks riiki elama kõige rohkem 200 000 kobrast.

"Kui see piir saavutatakse, hakkavad koprad ise oma arvukust reguleerima," ütles Ozolins. "Kuna need loomad on küllaltki agressiivsed, hakkavad nad üksteist tapma ja ka sündivust kontrollima, lihtsalt lõpetavad paljunemise," rääkis ta.

Kopraid võib küttida, kuid jahimehed nende vastu erilist huvi üles ei näita, kuna suurt kopraliha ja naha nõudlust pole.

Kobraste pealetungi vastu võitlevad ka Riia võimud, kuna koprad elavad linna läbivas kanalis ning ummistavad seda oma ehitustegevusega.

Hetkel kuum