Kulla sära on tuhmumas

Rait Rebane 14. jaanuar 2011, 20:15

Viimastel kuudel rekordeid löönud kuld on täna tugevas languses, kuna üha selgem näib majanduse tulevik. Arenevate turgude keskpangad astuvad samme, et pidurdada inflatsiooni, eile avaldas Föderaalreservi juht Ben Bernanke selle aasta optimistliku majandusprognoosi.

Investorid ning analüütikud on üha optimistlikumad maailmamajanduse taastumise suhtes, aktsiaturud kerkivad, kuid kulla hind näitab stabiilset langust. Eile teatas USA Föderaalreservi juht Ben Bernanke oodatust märgatavalt parema prognoosi, nimelt kerkib mehe sõnul USA majandus sel aastal 3-4 protsenti.

Avalduse ridade vahelt võis lugeda, et Föderaalreserv võib varem peatada 600 miljardi dollari majandusse süstimise, kui soovitav tulemus on saavutatud. Siiani on aga paljud investorid ostnud kulda, kui abipaketi vastast kaitset, mis suure tõenäosusega vähendab dollari väärtust ning kulla ostmine oleks ohutuim viis säilitada oma vara. Seega on kuld investorite silmis üha vähem atraktiivne.

Arenenud riikides nagu Hiinas ning Indias on inflatsioon muutunud suureks mureks. Täna avaldatud raporti kohaselt kerkis India inflatsioon võrreldes eelmise aastaga 8,43 protsenti. Valitsuse sõnul plaanivad nad lähiajal tõsta intressimäärasid. Probleeme on ka Hiinal, kes tõstis inflatsiooni pidurdamiseks pankade kohustuslikku reservmäära.

Detsembri aluses loodud uustipp hind 1433 dollarit untsi kohta näib täna juba hoopis teises valguses. Nädala viimasel kauplemispäeval on kulla hind kukkunud 2 protsenti ehk 27 dollarit 1361 dollarini.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
14. January 2011, 20:15
Otsi:

Ava täpsem otsing