Silvia Kruusmaa • 18. veebruar 2011 kell 6:06

Savisaar kangutatakse pärast valimisi parteijuhi kohalt?

Mitme Keskpartei allika kinnitusel püütakse Keskerakonna juht Edgar Savisaar pärast riigikogu valimisi juhtpositsioonilt kõrvale lükata ning tema koha võtavad üle noorema põlvkonna esindajad. Lõplik jõudude vahekord selgub häälte arvust valimistel, mida kogub Savisaar, erakond ja partei kaks võimalikku uut liidrit - Jüri Ratas ja Kadri Simson.

Keskerakond kavatseb pärast valimisi alustada kiiret erakonnasisest arutelu teemal, et partei eesotsas juba kaks aastakümmet olnud Savisaar on erakonna edasisele arengule ja võimalikule koostööle teiste poliitiliste jõududega pigem pidur ning et ta tuleks välja vahetada.

“Savisaar tahetakse maha võtta ja suure tõenäosusega see neil ka õnnestub peale valimisi,” märkis Delfile üks endine kõrge linnaametnik.

Paralleelselt on käimas mitu protsessi — IRLi eestvedamisel tahetakse Savisaar kõrvaldada Tallinna linnapea ametist ja IRLil on oma unistuse täideviimiseks olemas ka skeem ehk välja on valitud saadikud, keda on võimalik ära rääkida, aga sellegagi oodatakse valimiste lõpuni ning teine protsess käib Keskerakonna sees, kus järgmised sammud sõltuvad liidritele antavatest häältest ning ähvardavast aastatepikkusest poliitilisest isolatsioonist.

Hetkel kuum