Levo: ainus põhjus ravimi väljakirjutamiseks peab olema ravim ise 

28. aprill 2011, 14:41

Arstkonna ja farmaatsiafirmade suhted on nii rahvusvahelises kui Eesti meedias viimasel ajal korduvalt tähelepanu saanud pealkirjade all, mis tekitavad palju küsimusi, tõdeb AstraZeneca Balti piirkonna president Mart Levo, kirjutavad Meditsiiniuudised.   

Järgneb Mart Levo vastus eile ilmunud uudisele, et firma teeb lõpu arstide kinnimakstud koolitusreisidele.

AstraZeneca on üks maailma juhtivaid originaalravimite väljatöötamise ja tootmisega tegelevatest firmadest. Oma tegevuses Eestis juhindume Eesti Vabariigi seadusest, Ravimitootjate Liidu turundustavade koodeksist ja AstraZeneca korporatsiooni tegevusjuhistest. Viimased kehtivad sarnaselt kõigis riikides, kus AstraZeneca esindatud on. Kui asukohariigi seaduste ja korporatsioonis kehtivate põhimõtete ranguses on erinevusi, siis rakendub regulatsioon, mis hetkel on karmim.

2011. aasta teisest poolest AstraZeneca korporatsiooni tegevusjuhistes rakenduvate muudatuste eesmärk on muuta meie tegevus veelgi selgemaks ja kõigile üheselt mõistetavaks. Soovime keskenduda tervise kui väärtuse loomisele ja käia kaasas aja nõuetega.

”Kingitustel” meditsiinitöötajatele, mille olemasolu ja jagamine Eesti meditsiinitöötajaile vastavalt Eesti Ravimiseaduse §86-le on lubatud (erialaga seotud kingitused ja teenused, mille väärtus ei ületa 6,40€), ei ole osa AstraZeneca uutes tegevusjuhistes. Nagu saksa kolleegid selle on sõnastanud - ainus põhjus meie ravimi väljakirjutamiseks peab olema ravim ise.

Me saame toetada vajaliku erialakirjanduse soetamist ja arstile ja/või patsiendile vajalikku informatsiooniga trükiseid, mis aitavad tagada ravisoostumust.

AstraZeneca on toetanud arstkonna osalust konverentsidel, mis loovad uut teaduslikku sisu ja seeläbi aitavad kaasa patsientide paremate ravivõimaluste tagamisele.

Välismaal toimuvate konverentside osalemistasud, reisikulud, ööbimised, tuleb arstidel reeglina tulevikus endal katta või leida muid toetajaid. Ka varasemalt on arstide toetust konverentsidel osalemiseks korraldatud näiteks oma haigla, arstide liidu või erialaseltsi poolt.

Maailm meie ümber on muutustes. Oleme nõus, et tööalased kohtumised kolleegidega on vajalikud, rahvusvahelised kontaktid spetsialistide vahel jäävad. Peamine on, et suurem osa informatsioonist on sõrmeliigutuse kaugusel ja kõigile kättesaadav, kui vaid teada, kust otsida. Lisaks oskame üha enam väärtustada aega, mis selle info kättesaamiseks kulub. Rahvusvahelistel konverentsidel saab lihtsa vaevaga osaleda juba oma töölaual olevast arvutist.

Selleks, et uusim erialane informatsioon kiiresti kõigi seda vajavate osapoolteni jõuaks, on tänapäeval mitmeid kaasaegseid lahendusi. Pakume Eesti meditsiinikogukonna liikmetele enda kursishoidmise võimalust erinevate veebipõhiste lahenduste kaudu.

AstraZeneca on avanud uued võimalused kohalikest ja rahvusvahelistest seminaridest osa saamiseks.

Oleme korraldanud Webcaste – veebipõhiseid otselülitusi rahvusvahelistele konverentsidele. Maailmas tunnustatud lektorid on pidanud interaktiivseid loenguid, millele reaalajas kaasa saab elada, oma küsimusi esitada. Jätkame teaduslikku koostööd rahvusvaheliste lektoritega nii Eestist kui välismaalt.

Samuti jätkame erialaste seminaride toetamist Eestis. Juba aastaid korraldab AstraZeneca üritusi, mis eristuvad kuulajaskonnale olulise teadusliku sisuga ega kätke endas meelelahutust.

Ainus põhjus meie ravimi väljakirjutamiseks peab olema ravim ise.

Oleme oma tegevuses seadusi rangelt järginud ja Eestis oma rangusega nii mõnelgi puhul ka eristunud. Me hindame kõigi koostööpartnerite mõistvust ja soovi ajaga kaasas käia.

Tervishoiutöötajate kasutuses on suur valik erinevaid ravimeid ja raviviise. AstraZeneca usub, et nii arstid kui ka apteekrid teevad raviotsused koostöös patsiendiga tõenduspõhise info alusel. Meil kõigil on oma roll tervishoiumaastiku arendamisel ja vastutus teha seda mõistlikult, parimal võimalikul moel, sest tervis ühendab meid kõiki.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
28. April 2011, 14:42
Otsi:

Ava täpsem otsing