Soomlaste tarbimine Eestis kasvas veelgi

Katri Soe-Surén 03. mai 2011, 12:35

Soome turistide raha voog Eestisse kasvas möödunud aastal võrreldes eelmise aastaga, kirjutab Helsinkin Sanomat. Soomlased jätsid Eestisse 390 miljonit eurot, mis on 11 protsenti rohkem kui aasta varem.

Soomlaste peamine põhjus Eestisse reisimiseks on hinnatase, selgub kaubanduse liidu küsitlusele antud vastustest. Soomlased kasutavad Eestis usinalt erinevaid teenuseid. Restoranide, kohvikute ja hotellide järel kõige rohkem raha voolas kuurortidesse. Spaasid külastas umbes üks kolmandik kõigist Eestis käinud soomlastest. Ka juuksurid ja apteegid said soomlaste huvi osaliseks.

Endiselt on soomlaste lemmikuks Eestis alkohol. 86 protsenti ostis eelmisel aastal kaasa alkoholi. Võrreldes eelmise aastaga suurendasid oluliselt viina importi Soome eelkõige lastega pered. Ka rõivaste import suurenes võrreldes eelmise aastaga.

Soomlaste pagasis leidub endiselt ka maiustusi, toitu, tubakat ja ravimeid. Toiduaineid siiski toodi mõnevõrra vähem kui eelmisel aastal.

Küsimustikule vastanud soomlased kavatsevad ka tulevikus Eestisse reisida. Soomlased on samas seisukohal, et Eesti ühinemine euroalaga ei mõjuta tulevasi reise.

Veerand reisijatest kavatseb suurendada tarbimist Eestis, kui hinnad Soomes tõusevad. Viiendik kavatseb viia Soome üha rohkem alkoholi, kui alkoholi hind Soomes tõuseb.

Kaubanduse liidu küsimustikule vastas märtsis 2140 täisealist soomlast .

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    03. May 2011, 12:35
    Otsi:

    Ava täpsem otsing