Anne Oja • 26. mai 2011 kell 16:26

Rävala Büroohoone kaotas, Neste võitis reklaamimaksu

Tallinna Ettevõtlusametiga kohut käinud Rävala Büroohoone AS kaotas, kuid Neste võitis reklaamimaksu alase vaidluse, selgub jõustunud kohtuotsustest.

2010. aastal jättis halduskohus tühistamata ettevõtlusameti korralduse Rävala Büroohoonele reklaamimaksu tasumiseks. Reklaamimaksu alla läks Lexust kujutanud plakat büroohoone seinal. Rävala Büroohoone tahtis maksu tühistamist põhjendusega, et seinal esitati teavet samas hoones tegutsenud autode maaletooja Toyota Balticu majandus- ja kutsetegevuse kohta. Lisaks Toyotadele kaupleb Toyota Baltic ka Lexustega.

Möödunud aasta suvel nõudis ettevõtlusamet reklaamimaksu deklaratsiooni esitamist kesklinna kauplustelt, mis olid poeakendele välja pannud soodustuse määra -10% ja -50% ning kirja "Elagu allahindlused! -12%".

Ühel juhul taheti reklaamimaksu kaupluse välisfassaadi kujunduselt, kus oli näha stiliseeritud sõiduk, logo, veebiaadress, e-post, kontakttelefon ning kiri "Uued rehvid järelmaksuga". Sama väikefirma pidi ametnike hinnangul maksu maksma ka piirdeaiale tõmmatud plagult kirjaga "Õlivahetus, talvepesu, leotus, survepesu 59.-"

Kiirlaenufirma Kagu Invest AS sai mullu juunis nahutada reklaamimaksu deklaratsiooni esitamatajätmise pärast, kuna nende kontori kahele aknale oli maalitud üsna tagasihoidlikus ja soliidses stiilis kiri "Laenu saad siit. Kiirelt ja ilma liigse asjaajamiseta!"

Sama saatus tabas usaldusühingust kinnisvarafirmat, mis oli majaseinale kinnitanud tahvli kirjaga "Müüa äripind soklikorrusel 173,2 m2", firma nime ning maakleri kontaktandmetega.

Tänavu on Tallinna ettevõtlusametiga tihedat reklaamimaksu alast kirjavahetust pidanud Olympic Casino Eesti AS. "On tõsi, et meil on Tallinna ettevõtlusametiga käsil reklaamimaksu puudutavad argumenteeritud vaidlused, kuid kahjuks täpsemalt antud teemat kommenteerida ei ole võimalik, kuna protsess on alles pooleli," kommenteeris Äripäevale Olympicu turundus- ja müügijuht Kristo Kips.

2004. aastal leidis kohus, et Tallinna ettevõtlusamet läks liiale Neste automaattankla valgustulba maksustamisega. Vedelkütuseseadus käsib kütusemüüjal kõigile nähtavalt välja tuua nii kütuse nimetuse, hinna, müüja ärinime ja kontaktandmed ning muu olulise teabe. Neste pääses maksust ning ettevõtlusametil tuli kinni maksta kütusemüüja advokaadikulud.

 

Hetkel kuum