"Elektri hinda on oluline teada"

Alyona Stadnik 04. juuli 2011, 16:49

Hanza Tarkon pearaamatupidaja Anneli Pajuri sõnul peaks elektri hind olema komponentide kaupa lahti kirjutatud.

Hanza Tarkoni majandustulemustele ei avalda elektri hinna tõus praegu veel olulist mõju. Pajuri sõnul moodustab elektrikulu Hanza Tarkoni kogukulust vähem kui 1%.

„Kodutarbija jaoks on elektrienergia hind suure osatähtsusega koduste kulude eelarvest. Seetõttu peaks olema hind komponentide kaupa lahti kirjutatud. Igal inimesel  on sel juhul vaba valik, kui põhjalikult ta Eesti Energia arvutustega tutvub,“ kommenteeris Pajur.

Eesti Energia esitas  Konkurentsiametile analüüsimiseks põlevkivi ja elektrienergia hinnad ning müügimarginaali. Eesti Energia Kaevanduste ja Narva Elektrijaamade hinnad on kulupõhised ning nende ülevaatamise vajaduse tingib keskkonnamaksude tõus. Uued hinnad jõustuvad kõige varem 2012. aasta alguses. Muudatuste tulemusena tõuseks taotluse kinnitamise puhul levinuimas Kodu 1 hinnapaketis elektritarbija keskmine igakuine elektriarve ca 1,6 eurot ehk ligi 6%. Eesti Energia jääb vastuse võlgu, kui palju tõuseb elektrihind, põhjendades seda sellega, et ei hakka inimesi erinevate numbritega eksitama.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. July 2011, 12:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing