Eesti Energia: me ei varja elektrihinna tõusu

Alyona Stadnik 05. juuli 2011, 16:18

Eesti Energia pressiesindaja Marina Bachmanni sõnul ei varja Eesti Energia elektrihinna tõusu, vaid hetkel ei oska nad öelda, milliseks tarbija elektrihind tegelikult kujuneb.

"Me ei esitanud taotlust elektrihinna muutmiseks, vaid selle erinevate komponentide kooskõlastamiseks ja elektrihinna võimalik muutus selgub pärast kõikide Eesti Energia taotluste sisulist analüüsi konkurentsiameti poolt," kommenteeris Bachmann.

Ta lisas, et nad on esitanud konkurentsiametile läbivaatamiseks põlevkivi ja Narva Elektrijaamade tootja hinnad ning müügimarginaalid ehk kolm erinevat taotlust, lisaks võivad muutuste mõjul muutuda ka võrgutasud. "Kui konkurentsiamet on taotlused läbi vaadanud ja otsused teinud, saab Eesti Energia seejärel rääkida ka elektriarve komponentide hinnaliikumistest;" märkis ta.

Kui konkurentsiamet kinnitab uued hinnakirjad, siis muudatused hakkavad kehtima alles kolme kuu pärast alates uue hinnakirja väljakuulutamist, sest seaduse järgi on Eesti Energial kohustus teavitada tarbijaid muudatustest vähemalt kolm kuud ette. "Kindlasti ei jää tarbija muudatustest teavitamata," nentis Bachmann.

"Meie hinnangul tõuseks kõikide muudatuste tulemusena taotluse kinnitamise puhul levinuimas Kodu 1 hinnapaketis elektritarbija keskmine igakuine elektrienergia arve 2012. aastal ca 1,6 eurot ehk ligi kuus protsenti," lausus ta.


 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
05. July 2011, 16:18
Otsi:

Ava täpsem otsing