Tariifikorrektsioon tõstab elektrikulusid 

Silvia Kruusmaa 30. august 2011, 12:25

Tariifi korrigeerimine tähendab Eleringi teatel keskmisele leibkonnale elektrikulude kasvu 2,4 euro võrra aastas.

Eleringil tuleb igal konkreetsel tariifiperioodi aastal korrigeerida võrgutasusid. Seda kahel põhjusel - esiteks, seoses kolmeks aastaks kinnitatud investeeringutest lähtuvate varade suurenemisega, ning teiseks, vastavalt viimase 12 kuu tegelikele kuludele. Tariifi suurus kujuneb eelnevalt nimetatud metoodikas toodud valemi alusel.

Eleringi hinnangul kasvab korrigeerimistaotluse tulemusena keskmine võrgutasu eeldatavalt 1,05s/kWh tasemelt 1,12s/kWh-ni. Eesti keskmisele kodutarbijale (aastane tarbimise maht ca 2500kWh) tähendab see elektriarve suurenemist alla 1% ehk ca 2,4 euro võrra aastas.

Eleringi juhatuse esimees Taavi Veskimägi ütles, et tariifi muutmine tuleneb peamiselt investeerimisvajadusest Eesti elektrisüsteemi toimimist kindlustava avariireservelektrijaama ning Eesti ja Soome vahele uue elektriühenduse EstLink 2 ehitamisse. „Investeeringud on konkurentsiamet kinnitanud tariifiperioodiks 2011-2013 ja suurinvesteeringud on kinnitatud valitsuse poolt Eesti elektrimajanduse arengukavas aastani 2018 Eleringile sätestatud ülesannetes. Investeeringute ja ärikasumi osas, võrreldes kinnitatud kolmeaastases kavas aastaks 2012 fikseerituga mingit korrektsiooni ei ole, “ lisas Veskimägi.

Lähtuvalt kehtivast metoodikast korrigeeritakse esitatud taotluse alusel viimase 12 kuu (august 2010 - juuli 2011) tegelikke andmeid, võttes arvesse elektri ülekandemahte, võrgukadusid, osaliselt inflatsiooni mõju tegevuskuludele ja teisi tegelikke, varasemalt prognoosimatuid kulusid.

Elering on Eesti elektrisüsteemihaldur, mille peamiseks ülesandeks on kindlustada Eesti tarbijatele igal ajahetkel kvaliteetne elektrivarustus. Varustuskindluse tagamiseks peab Elering üleval ja arendab siseriiklikku ülekandevõrku ja välisühendusi. Elering juhib reaalajas Eesti elektrisüsteemi, tagades ülekandevõrgu toimimise ning tasakaalu tootmise ja tarbimise vahel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    01. September 2011, 09:08
    Otsi:

    Ava täpsem otsing