LHV: ostmisega tasub pigem ettevaatlik olla

Katre Pilvinski 04. august 2011, 18:41

Väärtpaberite ostmisega tasub üldiselt olla pigem ettevaatlik, kuna määramatus globaalse majanduse tuleviku suhtes on suur, märkis LHV analüütik Mikk Taras.

"Nädala pikkune langusseeria aktsiaturgudel näitab kasvavat hirmu, et lääneriigid liiguvad uue kriisi suunas. Kui juulikuus pakkusid börsidele osaliselt tuge oodatust paremad ettevõtete kvartalitulemused, siis augustis on tähelepanu läinud taas kehvadele makrouudistele," nentis Taras.

Analüütiku sõnul ähvardab euroalas võlakriisi levik üha tõsisemalt Hispaaniat ja Itaaliat, kus pikaajaliste valitsuse võlakirjade tulusused on tõusnud tasemele, kust Kreeka, Portugal ja Iirimaa tegid viimased võlgade refinantseerimised enne Euroopa Liidu ja IMFi poolt päästmist. "Arengud ei ole positiivsemad ka USAs. Demokraadid ja vabariiklased suutsid küll pika kemplemise peale viimasel hetkel võlalimiiti tõusta, kuid vajalikud kärped võlakoormuse vähendamiseks otsustati tulevikku edasi lükata. Lühiajaliselt on USA majandusele kärbete edasilükkamine küll hea, kuid pikaajaliselt teeb see kärpimise veelgi valusamaks," rääkis Taras.

Taras ütles, et kuigi makromajandus on viimastel kuudel jahtunud märgatavalt, on hetkel veel vara öelda, et algas uus langusfaas, kus riskantsematest varadest peaks iga hinna eest loobuma. "Pigem võib tegu olla kasvutsükli ajutise jahtumisega, kus tasub otsida ka võimalusi investeerimiseks. Näiteks võib Euroopa aktsia- ja võlakirjaturgudel tekitada huvitavaid ostuvõimalusi riikide ühte patta panek."

"Tugevamate finantsidega riikides võib ostmisel eelistada tsüklilisi ja riskantsemaid sektoreid. Probleemsetesse riikidesse investeerimisel tasub aga otsida ettevõtteid, mis tegutsevad madalate riskidega sektorites või teenivad tulusid välisturgudelt. Üldiselt tasub ostmisega olla pigem ettevaatlik, kuna määramatus globaalse majanduse tuleviku suhtes on suur," soovitas analüütik.

 

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
04. August 2011, 18:42
Otsi:

Ava täpsem otsing